Te langen leste stapte onze man naar een landeigenaar toe en vroeg hem: "Verkoop mij toch een stukje van Uw akker aan de Achterweg, want daar wil ik bijzonder graag wonen." Jammer voor hem kreeg hij nul op zijn request Toen de landeigenaar overleed, was hij één van de eersten die bij de erfgenamen op de stoep stond met zijn boven vermelde vraag. En met meer succes Nu woont hij al weer heel wat jaren aan de Destréelaan en wordt niet moe te vertellen hoe mooi de Achterweg is en steevast besluit hij dan zijn betoog met bovenstaand verhaal. DIRK QUANT (nu S.E.L Quant, Achterweg 6 Alkmaar) In 1913 kocht Dirk, die tot dan werkman in Heiloo was geweest, een bedrijfje aan de Achterweg In mei van hetzelfde jaar ging hij er met zijn nog jonge gezin wonen. De grond was er vruchtbaar, want na enkele maanden meldde zich weer een klein Quantje, de latere mevrouw Nel Spronk-Quant, op wier mededelingen dit verhaal grotendeels berust Het leven van Dirk is niet bepaald gemakkelijk geweest het was steeds hard en lang werken. Hij verloor op vrij jonge leeftijd zijn vrouw. Ze hadden toen een zestal, nog jeugdige kinderen. De oudste dochter was 14 jaar en zij kreeg de zorg voor het gezin te dragen Dirk was vrachtrijder Hij reed stenen en grint, dat per schip werd aangevoerd en bij een steiger, in de nabijheid van de Halvemaansbrug, werd overgeladen op zijn wagen. Ook vervoerde hij uit de veenderij afkomstige turf Maar de meeste keren bestond zijn vracht uit door hemzelf afgegraven zand Het eerste stuk land, dat hij afzandde, lag ongeveer tegenover zijn boerderijtje en was eigendom van Manus van Wonderen 36

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 40