27 In één van de Klins las ik over Kooy en ik kan me nog herinneren dat Kooy door het dorp reed met op de zonneklep, boven de kabine, de tekst "Holland - Zwit serland" Naar aanleiding van het lezen van de jaarboekjes gaf ik me ook op als lid en kwam ik op het idee, om het voorgaande eens op papier te zetten. Het zal voor de echte Pancrassers niet veel nieuws brengen, maar misschien is het toch wel interessant genoeg om te weten hoe een niet-ingezetenen toch nog met veel jeugdindrukken rondloopt. De heer J. Bus uit Krimpen aan den IJssel schrijft dat in Klin 11 werd ver meld dat Dik Volger knecht werd bij zijn oom, toen diens zoon Hark iets anders ging doen maar: Klaas Bus had één zoon (Jan) en één dochter (Nelly). Hark Bus was een zoon van Jacob Bus en Antje Wonder, die woonden in de linkerhelft van een nu verdwenen boerderij tegenover Klinkhamer aan de Benedenweg. Deze Jacob was een broer van Klaas. De heer N.F. Spaan uit St. Pancras schreef dat de correcte naam van de op blz. 59 vermelde café-houder Hendrik Gerritsen is en die van de kapper op blz 91 als Möls moet worden geschreven en gaf tegelijk de volgende aanvullingen: blz. 60 De toelichting "RABO" is niet juist. Vroeger waren er in Nederland Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken. De oorsprong was eender: In Duitsland heeft een zekere Raiffeisen in de vorige eeuw een coöperatieve bank opgericht met het oogmerk de landbouw aan goed koop crediet te helpen, crediet dat kon worden verleend met aan de bank toe vertrouwde spaargelden Dit systeem van credietverlening werd hier in Nederland overgenomen en hier ontstonden twee bankinstellingen, een neutraledie zich Raiffeisenbanknoemde en een Rooms-Katholieke, die Boerenleenbank ging heten. De eerste -en de grootste- had als overkoepelende organisatie een centrale bank in Utrecht, de tweede in Eindhoven. Als redactie vonden we deze herinneringen interessant genoeg om in de Klin te vermelden, enmisschien krijgen anderen hier door ook de kriebels om iets van hun jeugdherinneringen te vertellen ?J< sfc

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 31