21 lk wil nog een ander verhaal vertellenwat ik veertig jaar geleden heb meege maakt. Ik had een vrachtauto, waarmee ik luxe-auto's van de fabriek in Sydney naar Melbourne vervoerde en dan kreeg ik daar weer andere auto's voor Sydney of Brisbane en soms moest ik ook zelf een retourvracht zoeken. Dat was die ene keer, waarover ik nu vertel, het geval. Ik had een lading met zaad gevulde zakken in de buurt van Toowoomba. Ik had een 'Tornicroft'-vrachtauto. Nu is de weg op sommige plaatsen bergachtig. Zo was ik eerst bij een berg opgegaan en moest aan de andere kant weer naar beneden. Dan kwam een klein bruggetje en daarna moest ik weer omhoog. Dus liet ik hem zo snel mogelijk naar omlaag gaan om vaart te hebben voor het stijgen. Dat ging allemaal goed. Ik moest, terwijl ik naar boven ging, natuurlijk terugschakelen. Alles ging per fect, totdat ik aan mijn laagste versnelling toe was en dat werkte in de "dif op vacuum en dat werkte niet. En terwijl ik naar boven ging kon de motor het niet meer trekken en stopte en de auto ging terugrollen, (de remmen deden het even min). Wat je in zo'n geval doet is "jackniven", dat is: je laat je dwars gaan. En nu komt het: hij ging achteruit, dwars van de weg af. En daar stond precies een boom en er gebeurde niets Toen ging ik nakijken, waarom die laatste versnelling niet werkte. Ik ontdekte dat er een klein plastic pijpje was losgeraakt. Ik deed dat pijpje er weer aan, startte de motor en reed in de laagste versnelling gewoon verder. Maar de boom, die de truck had afgestopt, was de enigste boom langs de gehele weg. Had die boom een halve meter verderop gestaan, dan had ik hem gemist en was holderdebolder bij de weg neer gerold. Ik zie dit zo: God heeft die boom daar ca. 15 jaar eerder geplant, want Hij wist, dat dit zou gebeuren. Ik geloof zelfs dat God zorgde dat het plastic pijpje losliet op dat moment, want het is later nooit weer losgegaan. (Misschien is dit ook iets om eens in de Klin te zetten.) Jan Kooy. sjc

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 25