19 Eind 1951 vertrokken we uit Amsterdam. Alles ging goed, we hadden een mooie reis en zo arriveerden we in het Australische Fremantle. Daar vandaan vertrok ken we naar Melbourne. Toen we halfweg waren, liep ik door een gang en toen ging ik bloed opgeven. Meteen werd ik in de ziekenboeg opgenomen en het overige deel van de reis naar Sydney heb ik in bed afgelegd. Niet dat ik me ziek voelde, maar ik was er niet gerust op, dat bloed, hé Bij het einddoel ging iedereen van boord, de anderen lopend, ik per brancard. Mijn vrouw ging met de kinderen naar een kamp in Bathurst. Ik werd naar een ziekenhuis gebracht en dan gaat er wel heel veel in je om. Maar ook daar was de Heer. We hadden een predikant aan boord, ds. J.v.d.Bom en die kwam me opzoeken. Ook een kennis van me, die ik kende van mijn België-reizen, zocht me geregeld op. Ruim zes weken heb ik in dat ziekenhuis gelegen, geregeld werden er röntgen foto's gemaakt. Maar steeds was ik in onzekerheid over hetgeen me mankeerde. Vervolgens heb ik nog een week in een sanatorium gelegen. Steeds weer werden er onderzoeken gedaan. Zo probeerden ze een slangetje door mijn keel in mijn maag te krijgen. (Probeer het ook eens...) Ik moest overgeven. De dokter zei: "Dat is niet ongunstig. Toen de dokter weer zijn ronde deed langs de bedden, stopte hij bij mij. Hij zei: "Trek je kleren maar aan, jou mankeert niets.Ik vroeg de man naast me: "Wat zegt hij nou?" (mijn Engels was slecht). De dokter zei: "Kom direct maar even bij me op het kantoor. Dat heb ik daarop gedaan, maar als je 7 weken in bed hebt doorgebracht, sta je niet al te vast in je schoenen. Ik kreeg tickets voor trein en vliegtuig naar Bathurst. En zo was ik de volgende dag in het kamp. Toen ik daar twee weken was geweest ging ik werk zoeken. Ik kwam in Gosford en daar kwam ik Jan Mulder tegen. Hij zei: "Wat doe jij hier Mijn ant woord: "Ik zoek werk. Hij vroeg: "Wat kun je Ik antwoordde: "Elektrisch lassen". Jan zei: "Daar, aan de andere kant van die heuvel, werk ik, en daarnaast woont iemand, die is op zoek naar een lasser. (twijfelt U aan Gods leiding, ik niet

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 23