16 Ca 12 jaar geleden zocht het toen nog zelfstandige NOORDHOLLANDS DAGBLAD Jan Kooy in Australië op en nam hem een interview af. Daaraan ontlenen we het volgende: De andere broer van Cees Kooy de vader van Cor Kooy, die was getrouwd met zijn nicht Bartje, de zuster van mijn vader. Mijn gootmoeder Bijtje Bankersen (ze werd in Bergen geboren) is later weer hertrouwd met Piet Bakker en woonde met hem in t 'astricum. Daar ging ik in de vakantie altijd twee weken logeren. Ik heb geen mooie jeugd gehad. Er was niet veel liefde. Dat kwam vooral door dat m'n eigen moeder jong overleed bij de geboorte van haar laatste baby. Zevenentwintig was ze. In de winter verkochten we brandstof in de zomer ventten we melk van onze zes koeien. Op school droomde ik over wat er allemaal op de wereld te koop was. Als meester vertelde over ontdekkingsreizen naar Indië dan dacht ik: Al moet ik elke dag kikkers eten, dat maakt niks uit, als ik maar ooit een keer mee mag op zo'n ontdekkingsreis. In het café kwam ik nooit. Als er een gym-uitvoering van de Halter in Alkmaar was, ging ik daar op de fiets heen met m'n vriend Piet Gootjes - die leeft trou wens nog, hij woont in Bergen, (is inmiddels overleden A.B.). Onderweg kochten we bij Kaspar Hiddink in de Hekelstraat een fles advokaat. Bij de Halter namen we één glaasje bier en vulden het lege glas met advokaat. Nog iets wat ik me herinner: in Sint-Pancras stonden allemaal van die waren huizen - kassen met hoge schoorstenen. Daar klom ik dan op en balanceerde op de rand. Mijn broer Cor schept daar wel eens over op. Hij zegt dat ik met m'n handen op de rand ging staan. Maar zo erg was het ook weer niet. Op mijn negentiende heb ik het brandstoffenhandeltje van mijn vader overge nomen. Het eerste jaar nog met paard en wagen. Daar kon je niks mee verdie nen. Ik kocht daarom een vrachtwagen op afbetaling. Een tweedehands Chevrolet voor f 2700,-. Met paard en wagen kwam je niet verder dan het dorp, die vrachtwagen brak de wereld voor me open.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 20