Warm Water aan huis. 8 Aan de Burgers van St. Pancras en St. Pancras gemeente Koedijk met de tiezor^ing van Klaas Verweel had deze circulaire van Jan Roos uit de oorlog bewaard (zie klin 11 blz. 145) De originele circulaire was bij na een kwart gro ter dan nu hier naast wordt weer gegeven. We vroe gen ons af, hoe de drukker aan pa pier kwam, want dat was schaars in de oorlog, tot we de achterkant be keken. Dit was een formulier zoals Roos deze voor de oorlog gebruikte om er op aan te tekenen hoeveel liter melk zijn boe ren hem leverden voor de fabriek, hoe hoog het vet gehalte en de prijs was. Vermoedelijk had hij hiervan nog een hele voor raad, die hij aldus benut heeft. Vanaf heden zullen wij beginnen, bij wijze van proef, Daar het niet mogelijk zal zijn, b.v. des Maandags, iedereen op tijd van warm water te voor zien, zal er week «yii week worden ge reden. Bijvoorbeeld de eerste week den Boven- weg de eerste beurt en" den Benedenweg later en omgekeerd Verder zullen wij s middags om 2 uur en 's avonds om 7 uur nog een rit maken. Door het veelvuldig zoek raken van onze melk bussen kunnen wij niet meer toestaan dat bussen van ons met het water worden meegenomen. Hierop EïSï ïiïSC-ïS wij voor geen mensch een uitzondering maken. Er zal nog één wagen beschikbaar blijven, (er is er nog een in de maak) waaraan 2 bussen met een ketting verbonden zijn, welke dus nog door het publiek gebruikt kunnen worden. Men wordt verzocht de bussen direct te ledigen en aan den weg te zetten, zoodat ze op de terugrit weer op gehaald kunnen worden. DE PRIJS IS 1 Bus 40 Liter 25 cent, 1 Bus 20 Liter 13 cent, '1 Emmer 10 Liter 7 cent, 5 Liter en minder 5 cent. Om dit plan naar wensch te doen slagen wordt een ieder beieetd verzocht zooveel mogelijk mede te werken door zorg te dragen voor ledige bussen en zooveel mogelijk met gepast geld te betalen. 23 AUGUSTUS 1943 Hoogachtend, J. ROOS. Druk Itouman. Zuid -Schnrwoud*

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 12