In die tijd deed hij ook reeds buitenlandse, zelfs overzeese verhuizingen Voor dit laatste werd de vracht in houten kratten verpakt Omdat deze kratten zowel op de kop als op een kant konden worden neergezet, was het altijd een hele puzzel om breekbare zaken zo te verpakken, dat ze nooit in de verdrukking konden komen. Bij de tegenwoordige containers is dit probleem in veel mindere mate aanwezig. Zijn eerste emigratie-verhuizing was die van de jonge Jan Roos, toen die naar Australië vertrok De eerste bui tenlandse ver huizing was die van dokter De- strée, die in 1963 naar Au- vers sur Oise vertrok Hier voor was Ate met zijn helpers (Piet Groen en Piet Dekker) een week on derweg. Hij moest dit toen nog op de naam van een ander Bij dokter Destrée in Auvers sur Oise wegbrengen. Destrée kwam op een berg te wonen. Om hierbij op te komen, had de verhuis- auto met oplegger de hulp van een tractor nodig Zelf had hij nog niet de nodige erkenning, evenmin was hij in het bezit van de vereiste opslagruimte, die voor buitenlandse verhuizingen noodzakelijk zijn. In het laatste werd voorzien toen hij daarvoor de beschikking kreeg over de vroe gere wasserij van De Jager, die toen eigendom was van Jaap Wagenaar. Aan de Benedenweg groeide de zaak door: de verhuisauto's werden vernieuwd en elke nieuwe was in de regel weer groter en moderner dan zijn voorganger, het aantal nam toe. Een grotere garage met opslagruimte voorinboedels werd bijgebouwd. 119

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 123