118 Wel had hij inmiddels ook de beurtdienst van Molenaar uit de Langedijk over genomen. Na de lange werkdagen moest hij zich dus over de boeken buigen Gelukkig met succes Zelfs zoveel, dat hij meteen besloot door te leren voor verhuizer. De bodedienst alleen schonk hem niet genoeg bevrediging. Zelf zegt hij dat de verhuizing van dominee Rietveld, die in 1959 uit Den Haag naar St. Pancras kwam, zijn eerste verhuizing was. Maar dan rekent hij de kleintjes niet mee. Anderen herinneren zich dat hij reeds de boedel van een in 1953 tot hoofd gebombardeerde onderwijzer van de Benedenweg naar de Bo- venweg sleepte. Wel was een verhuizing van Den Haag naar St Pancras in die jaren nog een hele onderneming. De A-9 en de Velsertunnel waren er nog niet. De route ging langs de oude straatweg en de pont. Daardoor nam een dergelijke verhuizing toen aanzienlijk meer tijd in beslag dan tegenwoordig. De eerste jaren, toen hij dit naast de bodedienst deed, had hij hulp van 'losse' krachten: een broer, een zwager, een 65-plusser (hoewel dat woord toen nog niet bestond) als Kees Duif, die naast de Molenhoeve woonde en eerder had gewerkt bij de Broeker veiling. In 1960 trad Wim Keizer bij hem in dienst Iemand herinnerde zich dat hij zag gebeuren, hoe in de omgeving van de spoor wegovergang, bij het uitladen van vracht, een aan de kant gezette gebaksdoos van de klep tuimelde en dat even later Ate en Wim gezamenlijk op de knieën lagen de gevallen gebakjes van de straat te rapen en behoedzaam in de doos te deponeren. Er was inmiddels een auto bijgekomen. Nog enige tijd hield hij de bodedienst aan, toen echter het aantal verhuizingen steeds meer toenam, werd het steeds moeilijker om deze combinatie in stand te houden. De bodedienst werd dus aan iemand anders overgedaan Groeide zijn zaak, zijn gezin eveneens. Op het Noordeinde kwam hij aan twee zijden ruimte tekort. Toen Benedenweg 144 te koop stond, aarzelde hij niet lang en verhuisde daarheen

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 122