7 Kees schonk de slee aan dokter Destrée, die deze gebruikte bij zijn afscheid in januari '63. (zie Klin 3 blz.6) Via dokter Balluseck en Neve kwam de slee in bezit van Oud St. Pancras. Enkele leden van onze vereniging knapten de slee grondig op en nu staat de arreslee te pronken in de Rabobank te St. Pancras. Ons foto- en dia bezit groeit voortdurend door alle medewerking, die we hier voor krijgen Enkele giften op dit gebied: Van de familie van Klaas Verweel kregen we een aantal papieren uit de bezet tingstijd en enkele oude foto's, waarvan we iets in deze Klin gebruiken. Door Klaas den Hartigh kwamen we in het bezit van een boekje, dat in 1947 door de ijsclub werd uitgegeven met de bedoeling geld in te zamelen ten behoe ve van het maken van een 'landijsbaan'. Hierin staan een heel stel advertenties van middenstanders uit die dagen. Ook dat gebruiken we voor Klin nr. 12. Van de brandweer St. Pancras, die zoals bekend op moest gaan in die van de Langedijk, kregen we diverse zaken, waaronder notulenboeken en dia's. Tenslotte melden we nog dat de familie Kloosterboer-Romein onze vereniging verrijkte met 45 dia's van het verkavelingswerk in de jaren zeventig. Rest te melden dat onze vereniging in het voorbije jaar groeide van ca. 650 naar ca. 700 leden. H Duif, secr. En nag 'n skop toe. As kloine joon kon je wat boiverdienen met plantenangeven, 'n paar centen, man. Soms kon je temèt je lachen niet houwen, den gaf je 't plantje verkeerd - om an. Charles Destrée

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 11