107 Vandaag sluit de zwemvierdaagsê van Sint Pancras. Er namen dit jaar vier honderd zwemmers aan deel. Door concurrentie van omringende baden en andere sporten en door de bezui nigingen van het Rijk op het schoolzwemmen, liep het bezoek later wel eens iets terug. Aanvankelijk stond de gemeente garant voor de jaarlijkse tekorten van De Bever, maar later werd ook gemeentelijk bezuinigd op de subsidies. Vandaar dat De Bever op andere middelen zon om het hoofd boven water te houden: -meer vrijwilligersarbeid - een technische groep, die de machines e.d. bijhielden, een groengroep voor de plantsoenen. -Andere, soms tropisch aandoende speelattributen deden hun intrede - een donateursclub zorgde voor de bekostiging. Toen er stemmen opgingen om De Bever te sluiten, werden er meerdere acties gevoerd en met zoveel succes, dat in de Bever nog steeds kan worden ge zwommen. VAN DIJKHUIZEN. In zijn geboorte- en woonplaats Nijkerk kon de jonge smidsknecht Arend van Dijkhuizen maar moeilijk werk vinden. Toen hij als dienstplichtig soldaat was opgeroepen, hoorde hij van uit Noord- Holland afkomstige kameraden dat er bij hen in de buurt voor iemand als hem zeker wel een baantje te vinden was. Geen wonder dat na het volbrengen van de dienstplicht de jonge Arend zijn ge luk in Noord-Holland beproefde Niet helemaal zonder succes Eerst werkte hij enige tijd bij een smid in Dirkshorn, later was hij in dienst van Arie Dekker in Broek en van Wolthuis in Zuid-Scharwoude en bij de scheepshelling van Klaas Bruin in St. Pancras. Ook vond hij hier zijn vrouw Helena E. Schut. In het begin van de dertiger jaren trouwden ze en gingen wonen in het door Bram Smit gebouwde huis aan het Vennetje (nu Jan de Ruyter) Later woonden ze enige tijd in het huis van opa Schut, tegenover de christelijke school.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 111