106 Op 15 aug. 1986 wijdde de Alkmaarsche Courant een artikeltje aan één van de oudere zwemsters van De Bever onder de titel Bejaarde zwemster in de bloemen. Omdat ze de oudste deelnemer was aan de zwemvierdaagse in Sint Pancras werd de tachtigjarige mevrouw Janke Westra gisteren door het hadpersoneel van zwembad De Bever in de bloemetjes ge zet. Uit handen van bedrijfsleider Piet Groote ontving ze een spe ciaal voor haar geslagen medaille. ""Het is een zeldzaam verschijnsel dat mensen van die hoge leeftijd nog zwemmen", zegt Piet Groote, die in St. Pancras de zwemvierdaagse organi seert. "Mevrouw Westra is iedere dag trouw te vinden in het zwembad Zij was dit jaar zelfs de eerste die een abonnement kwam halen. Mevrouw Westra doet het in het water kalmpjes aan. Haar slag lijkt van geen kant op die van Ada Kok in haar gloriedagen. Toch beleeft Janke Westra ont zettend veel plezier aan haar dagelijkse duik in het water. "Ik zwem elke dag een half uur. Tussen de middag is het bad geopend voor volwassenen en dan is het niet zo druk. Ik ga niet elke dag in hallelujastemming naar het zwembad, maar als ik eens geen zin heb dan verzet ik mij daartegen. Zwemmen is goed voor jezelf en voor je knieën Pas tien jaar geleden haalde Janke Westra, die volgende maand éénentachtig jaar wordt, haar zwemdiploma. Ze leerde zwemmen in het pierenbadje van De Bever: intrekken, spreiden en sluiten. Maar écht zwemmen leerde ze van de mensen om haar heen, die alsmaar volhielden dat ze het moest doen en haar zodoende over haar watervrees heen hielpen. "Ik heb ondertussen wel zowat de gehele Bever leeggedronken zegt ze in het zonovergoten zwembad van Sint Pancras. Van de ovatie, die haar ten deel valt als ze haar baantjes heeft getrokken, wordt ze zichtbaar verlegen: "Ik ben er helemaal ondersteboven vanzegt ze met haar armen vol bloemen. "Ik ben nooit getrouwd, maar nu ben ik zowat de bruid".

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 110