104 De totale kosten werden begroot op 425.000,—. Een door het bestuur opgezette actie onder de bevolking leverde vlot 30.000,- op (toen kocht je voor dat bedrag een flink huis) Het werk werd gemaakt door P. de Geus en Zn, die als laagste inschrijver met 258.000,- uit de bus kwam. Op 19 april 1969 opende de Bever zijn poorten en kon men een eerste duik ne men in het verwarmde open-lucht-bad. Arie Reurslag, die op 1 april 1970 voor het eerst door de poort van de Bever stapte, herinnert zich die eerste tijd nog wonderwel. Hij werd badmeester en Pieternel (Wiesener) Bijlstra was de badjuffrouw Ze gaven zwemles aan huis moeders en schoolkinderen, hielden het bad en de kleedruimten bij, verkochten dagkaarten en zwemabonnementen, controleerden de kwaliteit van het water, onderhielden het plantsoen, kortom, ze behoefden zich niet te vervelen Arie Reurslag was gedurende de zomerperiode in dienst van het bestuur van De Bever, in de winterperiode was hij voor 50% in dienst van de gemeente Sint- Pancras en voor de resterende helft bij de gemeente Koedijk, die vanwege het Zuideinde ook deelnam aan de stichting De Bever Beide gemeenten deelden Arie tijdens het winterseizoen in bij hun afdeling Openbare Werken.) In 1972 werd het bad te klein geacht. Er moest een grotere kuip, geschikt voor wedstrijdzwemmen en waterpolo, bijkomen. Vandaar dat naast het instructiebad een diep bad van 25 bij 11 meter kwam De firma Schot groef er een kuil voor, voerde het vrijgekomen zand af en dit alles werd gedaan voor de opbrengst van het uitgegraven zand Vlak voor het gereed komen van dit 'grote' bad werd mee door toedoen van Reurslag de zwem- en poloclub van St. Pancras opgericht Gedurende enkele jaren was het bijzonder druk binnen de poorten van De Be ver. Naast de vier Pancrasser scholen, kregen ook scholen uit Oudorp en Koedijk hier zwemles. Omdat "tussen-de-middag" er privé- en clubzwemlessen werden gegeven, was het bad dan van 's morgens 9 uur tot 's middags 15.30 uur bezet. "We hadden in die beginjaren ontzettend veel bezoek" zei Reurslag, "we gingen 's middags om half zes dicht en dan moesten we ze nog uit de kleedhokjes weg sturen en om zes uur kwamen ze al weer in groten getale opzetten"

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 108