Eind 1993 vermeldde de krant over Annie: "Ze wordt door de verenigingen van St. Pancras op handen gedragen en zij draagt de vrijwilligers van de vereni gingen op haar handen. En hierover zegt ze zelf ""Het is een wisselwer king, wat wij hier doen doen we met z'n allen, zonder elkaar beginnen we niets. Aardige bijkomstigheid is dat men vanuit het Dorpshuis het initiatief nam tot het houden van de nazomerfeesten, die vooral rond het Dorpshuis plaatsvonden. In 1989/1990 werd het dorpshuis vergroot met de gymnastiekzaal, die vrijkwam omdat St.Pancras toen een sporthal rijk werd In het bestuur van het dorpshuis hadden afgevaardigden van de gebruik maken de verenigingen zitting. Een enkele maal leidde dit tot moeilijkheden. Vandaar dat ook ander bloed het bestuur binnenstroomde. Op dit moment is de admini strateur van Oud Sint-Pancras, geen direct belanghebbende, tevens penning meester van het dorpshuisbestuur. ZWEMMEN. In een waterrijk land is het verdrinkingsgevaar van kinderen niet ondenkbaar. Geen wonder dat veel ouders in onze omgeving hun kinderen graag zo gauw als maar enigszins mogelijk is, vertrouwd met water maken Vandaar dat veel Pancrasser vaders in vroeger tijden, op warme zomeravonden tegen hun kroost plachten te zeggen: "Kom mee jongens, in de schuit dan gaan we naar POMPSHEK". (één van de betekenissen van het woord pomp is een houten koker waarmee men water ergens onder door kan laten stromen. Omdat het woord 'stek' plaats of plek bete kent, een mooi stekkie om te vissen, wordt wel gedacht dat hel oorspronkelijke woord 'pomp-stek' is geweest en later iets is verbasterd). Pompshek lag ongeveer daar, waar nu de kassen van Tames aan de Vrooner - meerweg staan. Voordat de verkaveling tot stand kwam, kruisten op die plek twee sloten elkaar op een niet alledaagse wijze: de ene sloot ging namelijk over de andere heen Omdat deze sloten verschillend van peil waren liet men de ene door middel van een houten buis onder de andere door gaan. Door deze kruising was de boven ste sloot op die plek bijzonder ondiep en dat maakte dat het water daar bijzon der geschikt was voor de eerste spartel-oefeningen. Een andere bekende plek waar de jeugd het zwemmen kon leren was een zeer ondiepe sloot, die lag op de plaats waar nu de Forsythialaan is. 96

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 100