-92- er zelfs geld bij was ingeschoten, besloot hij de pijp aan Maarten te geven en berichtte Levendig:"Ik moest er maar mee stoppen, op deze molen is geen droog brood te verdienen" Zodra in St.Pancras bekend werd Binnenkort staan de molenwieken weer stil, besloten twee vooraan staande Pancrasser agrariërs een poging te doen om dit te voorkomen. Maarten Visser en Jaap Keijzer stapten naar Timmerman toe met het aanbod: "Als jij hier op de molen blijft, worden wij vaste klant bij je. En mocht je verdere hulp nodig hebben, waarschuw ons dan Van toen aan gingen Timmermans zaken langzaam voor uit Nadat hij enkele jaren later was getrouwd, wist hij in 1896 de molen in eigendom te verkrijgen en een jaar later kocht hij de tegenover de Geestbloem staande boerenstolp. Bovenweg 109 Spoedig daarna wist Timmerman te bewerkstelligen dat de ondiepe vaarweg tussen St.Pancras en Broek op Lan gedijk werd uitgediept (hij betaalde de helft van de kosten) De aan- en afvoer van meel en graan kon toen per schip plaats vinden. Via het Molenpad werd per paard en wagen de afstand tussen aanlegsteiger en molen overbrugd, (de aanlegsteiger lag achter de woning van Dirk Duif, Benedenweg 150 en hiermee is meteen de naam van deze woning verklaard). In 1904 werd De Geestbloem gesloopt. Enkele maanden eerder was een molen met groter capa citeit, 'DE DAVID'in gebruik genomen. In de dertiger jaren vonden Nico's zonen dat ze in St.Pancras te weinig armslag hadden en besloten ze het bedrijf naar Alkmaar te verplaatsen. In 1946 is de David gesloopt. Nu herinnert de naam "Molenhoeve" aan de molens die hier vroeger stonden en het dorpsbeeld bepaalden. GASHOUDER achter Bovenweg 99 De gemeente St.Pancras werkte samen met de Langedij- ker gemeenten wat de (steenkool)gasvoorziening be-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 94