-91- een vrachtautootje gedaan. Toen ook zoon Cor in de zaak kwam, wilde Jan zijn vleugels wel eens iets verder uitslaan en begon een expeditiebedrijf (zie boven) Cor bleef kolenboer en verhuisde later met zijn zaak naar Bovenweg 121, eerder de herberg van Slik. Omstreeks 1960 begon men bij Slochteren met de win ning van aardgas en dat veroorzaakte, na verloop van tijd, een teruggang in de handel van de vaste brand stoffen Kapper MOLLS Bovenweg 105 In dit huis heeft SCHOENMAKER ARIS KRIEK zijn brood verdiend en omstreeks 1945 vestigde BRAM MöLLS zich er als kapper. De MEELMOLENS van TIMMERMAN Bovenweg 114 een "toevallig"-verhaal Begin 1884 moest de molenbouwer Jan Levendig uit Dirkshorn wat herstelwerk verrichten aan een in Barsingerhorn staande molen. Tijdens deze werkzaam heden maakte hij kennis met de jonge molenaarsknecht Nico Timmerman. Omdat hij al spoedig doorhad dat die snuiter zijn vak goed verstond, vertelde Levendig hem het volgende "Een jaar of wat geleden had ik niet al te veel werk. Om mijn knechten te kunnen houden, ging ik op eigen risico drie molens bouwen. Toen deze klaar waren, heb ik ze verhuurd aan enkele molenaars. Twee molens doen het redelijk goed, de derde, "De Geestbloem" in St.Pancras, draait letterlijk en en figuurlijk helemaal niet. Achtereenvolgens heb ben drie molenaars er hun krachten op beproefd, allen zonder resultaat. Nu wil ik jou het volgende voorstellen: "Je mag, als je dat wilt, deze molen een half jaar lang voor niets gebruikenHet andere half jaar betaal je me 3,-- huur per week". Nico greep dit aanbod met twee handen aan. Toen hij echter na een jaar van hard werken tot de slotsom kwam, dat hij geen cent had verdiend, maar

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 93