-89- bij Fred Roeske een aantal muziek- en directielessen en toog aan het werk. Hij was hierin zo succesvol, dat het aantal koren, dat een beroep op hem deed, al gauw groeide. Hij liet het tenslotte bij vijf: twee koren in Broek, eentje in Noord-Scharwoude en eentje in Dirkshorn en het Pancrasser gemengd koor 'Looft den Heer' In 1952 vestigde het jonge echtpaar Paul Kok jr. zich in de bakkerij Vader en moeder Kok waren verhuisd naar een ander woonhuis aan de Bovenweg. Paul sr. moest wegens hartklachten iets rustiger leven en hielp alleen 's morgens in de bakkerij en wijdde zich verder aan zijn koren, iets, waaraan hij nog meer plezier be leefde dan aan de bakkerij Voor Kok sr. geldt dat hij in het harnas is gestor ven. In november 1954 was hij gevraagd om met één van zijn koren mee te werken aan een avond in het Gulden Vlies te Alkmaar ten behoeve van de Vrije Universiteit. Kort nadat hij met zijn koor had ge zongen, werd hij getroffen door een hartaanval, die onmiddellijk de dood ten gevolge had. Paul jr. ging wel eens de 'de hort' op voor een praatje'Wanneer hij nodig was in winkel of bakke rij placht Jannie in de deur te gaan staan met de handen als een toeter aan de mond, vervolgens roe pend zo luid ze kon: PAUWAUWAUWhetgeen een buurman de opmerking ontlokte: "Als zij haar man roept,dan draait de brugwachter te Koedijk de vlot brug open In 1964 was het niet verantwoord nog langer gebruik te maken van de ouderwetse turfoven. Ook begonnen huis en bakkerij ontzettend veel onderhoud te vra gen. Daarom werd besloten een nieuw winkelhuis te bouwen en 'koude bakker' te worden: Paul ging werken bij een broodfabriek, betrok van hen brood en ver kocht dit aan zijn klanten. In 1975 besloot hij, vanwege sanering der bakkers, achter zijn bakkerschap een punt te zetten. Nu is hier architectenbureau PCKLOOSTERBOER

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 91