-70- had bij een vroegere bewoner gediend als schoenma kerswinkel (zie verhaal mw. Ruys-Slik) en deze werd nu omgetoverd tot kruidenierswinkel Al gauw hadden ze, wat je noemt een winkel van Sin- kei, er was van alles te koop: mattenkloppers, asperine, snoep, koeietouwen, boe zemschoppen, ansichtkaarten, grutterswaren, potten en pannen enzenz Aanvankelijk was de nieuwbakken kruidenier niet zo goed op de hoogte met hetgeen hij te koop aanbood, zo wist hij niet het verschil tussen sago en aardap pelmeel, dat toen op dezelfde manier werden verpakt. Hij vroeg dan: "Moet je zo'n rood of zo'n blauw rolletje Tot in Koedijk strekten de activiteiten zich uit en ook daar trok de nieuwe zaak flink wat kandizie. Mevr. Wit was afkomstig van Koedijk-kanaal en zo doende was iedereen daar op de hoogte van hun wel maar vooral van hun wee Eerst werden de klanten bezocht om te vragen wat ze nodig hadden. Vaak gaf de kruidenier aan elke klant een opschrijfboekje, waarin deze zijn bestellingen kon noteren. De ingevulde boekjes werden opgehaald Vervolgens ventte hij met paard en wagen de bestel lingen uit en werden tevens de bestelboekjes weer terugbezorgd Twee jaar later was de winkel reeds te klein en moest deze worden vergroot Wit verkocht ook in het groot: in de crisistijd begonnen Jb. Madderom, (Benedenweg, nu Piet van Gracht) Aris Bobeldijk (Bovenweg nu Cees en Meino Bakker-Baken) en Cor Groen (Benedenweg noordkant boerderij nu Sjaak Wit) winkeltjes aan huis, van waaruit ze wat verkochten aan familieleden, buren, vrienden en bekenden om wat neveninkomsten te heb ben. Hun voorraden betrokken ze bij Wit. Ging aanvankelijk mevr. Wit mee venten, later deden hun dochters dit. Toen omstreeks 1960 de laatste dochter trouwde, vond het echtpaar Wit dat het ge noeg wasOm weer met vreemden te werken hadden ze

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 72