volgende bericht BROEK OP LANGEDIJK. ERNSTIG ONGELUK Toen gistermiddag de trein van 5.16 van Broek op Langendijk weder naar Alkmaar vertrok, kwam bij den overweg op het zuideinde van Broek op Langendijk de heer Anton Wit van Sint-Pancras met zijn wagen aanrijden. Ziende dat hij niet meer kon passeeren voor den trein, haalde hij zijn paard terug, doch de laatste wagon van den trein greep het voorstel van zijn wagen met het gevolg dat de heer Wit van den wagen sloeg en volgens ooggetuigen onder het wiel van den spoorwagen kwam. Inmiddels was het paard ook omgevallen en trapte hem in den rug. Hevig bloedend werd hij bij den heer W. Hopman ingebracht, waarop onmiddellijk de dokter werd gewaarschuwd. Na verbonden te zijn werd de heer Wit per auto naar het Gasthuis te Alkmaar ver voerd. De arm vertoonde een diepe snede in het midden en bovenaan een gapende wonde. Nader vernemen wij dat de arm geamputeerd moet worden. Het was zijn rechterarm, zodat hij als jong-gehuwde man, vader van twee kleine kinde ren, er slecht aan toe is. Dit kan worden aangevuld metWit haalde op die on geluksdag vrachten steenkool uit Langedijk. Terwijl hij naar huis reed met de laatste vracht van die dag zag hij de trein, die goederen en passagiers vervoer de en op die plaats vrij langzaam reed, het punt naderen waar de rails de weg schuin kruisten. Hoewel hij waarschijnlijk nog wel voor de trein langs had kunnen komen, besloot hij het zekere voor het onze kere te nemen en hield paard en wagen in. Toen de trein de weg overstak, liet de machinist, om het verkeer op deze manoevre attent te maken, de stoom fluit gillen. Hiervan schrok Wits paard geweldig, het beest deed een sprong met het bovenomschreven gevolg Om in hun onderhoud te kunnen voorzien, besloten Wit en zijn vrouw een winkel te beginnen. Een slaapkamer -68-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 70