zaak over. Hij liet in 1964 een nieuwe garage bou wen In 1990 moest Yde om gezondheidsredenen met dit werk stoppen vandaar dat hij de zaak verkocht aan ROB VAN HOUTEN fam. MEIJER SIGAREN, Bovenweg 172-174. Omstreeks 1910 kwam de familie Meier vanuit Gronin gen naar St.Pancras. Vader Okko vond voor zijn gezin onderdak op de plaats van het huidige Benedenweg 103 Later verhuisden ze naar het begin van de Benedenweg waar later Cor Boskamp woonde. Bij dit huis behoorde een koolboet en daarin had Meier ruimte genoeg om een sigarenmakerij te beginnen. Omstreeks 1925 liet hij door Bram Smit een huis met een werkplaats aan de Bovenweg bouwen en daar zette hij de sigarenmakerij voort, hierbij al gauw gehol pen door zijn beide zonen Ernst en Hennie. Aanvankelijk gingen de zaken vrij goed: geleverd werd aan winkeliers in St.Pancras en in de Lange- dijk, maar ook particulieren kwamen sigaren kopen. Geregeld kwamen de commiezen op bezoek, die contro leerden of elke sigaar wel voorzien was van een blauw bandje. (Deze bandjes moesten ze van de belas tingdienst kopen. Op deze manier werd de accijns betaald) De tabak kwam voornamelijk uit het toenmalige Indië en werd door vader Meier in Amsterdam gekochtIn grote balen kwamen de tabaksbladeren hier aan. Ook hadden ze Havanna en Brasil in voorraad. Door middel van verschillende blokken werden sigaren van diverse grootte gemaakt, die meestal in kistjes van 50 of 100 werden verkocht. Sommige particuliere klanten kochten graag "zo van de tafel". Toen gebeurde, tot vermaak van vader en zonen het volgende "Graag tien sigaren "Moeten ze in een brieffie, Gert "Ja, doe maar." "Alstublieft, Gert "Dank, je zegt Gert peutert de 10 sigaren uit het zakje, steekt deze in zijn zak en werpt vervol gens het zakje weg. -65-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 67