In 1995 werd herdacht dat Nederland 50 jaar eerder werd bevrijd van de Duitse overheersing. O.S.P. besteedde hier aandacht aan door middel van een speciale herdenkings-klin "Pancras en Pancras- sers tijdens de oorlog '40 - '45" en een tentoon stelling over dit onderwerp op 3 t/m 6 mei '95. Andere activiteiten waren: een lezing van Anne van der Bijl over "Herinneringen aan StPancras" een foto-tentoonstelling tijdens de nazomerfeesten 94 4 avondvertoningen van een videoband over St.Pancras in 1964 4 dia-presentaties tijdens de nazomerfeesten '95. In 1994 werd bij de gemeente en het Kossen-Leyen- fonds een aanvraag voor een p.c. ingediend. De ge meente speelde deze aanvraag door naar het Anjer fonds Inmiddels zegde het Anjerfonds 2.500,-- toe en het Kossen-Leyenfonds 20 van het aanschaffingsbedrag. In 1994 vernamen we van de gemeente dat het niet hun taal was om te zorgen voor restauratie van de oude en verwaarloosde grafstenen van oud-burgemeester P. Nobel en van meester J. ten Hoeve, mede-oprichter van de plaatselijke Boerenleenbank en tevens een der eerste kassiers. In 1995 hadden enkele bestuursleden een gesprek met b. en w. en werd afgesproken dat de gemeente de schade zou opnemen. O.S.P. zou trachten voor dit doel weerklank (inbegrepen ritselen of klinken) bij de burgerij te zoeken en indien dit slaagde, zou de gemeente trachten een subsidie-aanvraag te honore ren. Inmiddels vroegen we aan de Rabo-bank, Chr. School, Kossen-LeyenfondsNed. Herv. Kerk te St. Pancras en Monumentenzorg om financiële steun voor dit doel, met de vermelding dat onze vereniging eveneens bereid is hierin een aandeel te leveren. KLIN 1995 vroeg vrij veel voorbereidiend werk. Doordat er veel kopie loskwam, werd deze KLIN nogal -3-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 5