-54- REIN HUIBERS (kapsalon) Bovenweg 161 Venten met een kettewagen begon Jan op den duur te verdrieten, hij droomde van een ventauto. En deze droom werd werkelijkheid, al was deze van bescheiden aard: een driewieler, genaamd "TEMPO". Voortaan ventten Jan en Chris met de "TEMPO"Vader Duinmeyer moest aanvankelijk niets van de nieuwer wetse fratsen hebben. Op den duur veranderde dit: Ook hij had een hekel aan natte, koude kleren, waar in je door-en-door verkleumd thuis kwam en ontdekte al gauw dat zijn jongens het beter hadden bekeken dan hij deed. Dus, alras kwam toen "TEMPO 2". Na verloop van tijd begon eerst Jan en later ook Chris voor zichzelf. In 1964 wist Chris zijn geboortehuis, dat zijn vader 17 jaar eerder had verlaten, te kopen. Opnieuw werd dit de uitvalsbasis van een Duinmeyer. Omstreeks 1969 bouwde hij op die plek een heel nieu we winkel Enkele jaren later, in 1975, gaf hij zijn ventwijk er aan: in de winkel was werk genoeg voor hem en zijn vrouw Clasien. Vaak moesten ze er nog extra hulp bijnemen, zoals Af ra Floris, die lang bij hen was Natuurlijk moesten ook zij met de tijd meegaan: -aardappels en wortels werden geschrapt, -enkele groentes werden gesneden -kriel en stoofperen werden gekookt -de rauwkost kwam, dus werden salades samengesteld, -het fruitassortiment werd uitgebreid. Op 1 juli 1995 beëindigde Chris zijn zaak. Nu is de winkel in gebruik bij COEN TOKO die er Indische gerechten verkoopt. Wel is Chris nog af en toe in een groentewinkel te vinden, nlin de Julianastraat van Egmond aan Zee, waar zijn zonen Joh en Ed in vaders voetspoor tre den Nadat hij de nodige ervaring had opgedaan als kap persknecht startte Rein, enkele jaren voordat de

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 56