-51- Eerder verkocht KLAAS SMIT (de grootvader van de piekenier) daar groente. Dirk Klanker herinnert zich dat daar in de buurt "aan de noordkant van een dubbel huisje" een weduwe vroeger een winkeltje dreef, waar hij als kind wel eens wat voor zijn moeder moest halen. ROEL BODEGRAVEN, een koude bakker, Bovenweg 17 5. Tegenover de Fröbellaan woonde Roel Bodegraven. Zijn buurman was Klaas Ruys Roel werkte bij de coöperatie. Daar kocht hij brood in en vanuit zijn schuur verkocht hij dit. Tevens ventte hij de bakkerswaren uit, aanvankelijk met een oud vrachtwagentje, later met een motorbakfiets. Roel was getrouwd met Alie Bruin. CHRIS DUINMEYER Bovenweg 165 Omstreeks 192 0 begon opa Chris Duinmeyer op deze plaats een groentehandelNiet vanuit een winkel pand, maar vanuit een heel klein woninkje. Met een handkar trok hij er op uit en ventte vooral in Eg- mond aan de Hoef Later werd het kleine huisje van opa (weinig meer dan een kamer, een piepkleine keuken en een zolder) vergroot met een aanbouw. Toen ging Chris' vader op dit adres wonen en nam deze tevens de handel van zijn vader over. Aanvankelijk was "de groente" niet zijn hoofdberoep. Hij verhuurde zich veelal als tuinbouwarbeiderWanneer er in de tuinbouw geen werk was, trok hij er met de handel op uit. Al gauw maakte hij gebruik van een kar, getrokken door twee honden, de ene onder- en de andere voor de kar. Gevent werd in de plaatsen rond StPancras, voornamelijk in Alkmaar en Bergen. Zowel gezin als zaak begonnen te groeien: Op een gegeven moment huisden er 9 personen in het wonin kje. De hondekar moest plaats maken voor een bak fiets. Om een groter gebied te kunnen bestrijken werd dit na verloop van tijd een oude motorbakfiets. Maar de motor was van zo'n kwaliteit, dat Duinmeyer bij het beklimmen van de Halvemaansbrug dit niet rijdend kon doen, maar uit alle macht moest duwen.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 53