Nadat Hendrik was overleden, zette zijn weduwe de winkel voortOok schoonzoon Cor Keizer deed dit later nog enige tijd. In de oorlog deed dit pand dienst als uitdeelpost van de in Langedijk gevestigde gaarkeuken. Het be reide voedsel werd in grote gamellen door een vrachtwagen gebracht KEES OUD. Bovenweg 211. In 1925 kocht vader Oud het pand van KLAAS TROMPET TER, die tot dan zelfgeteelde groenteplanten en zaden verkocht De zaak was vooral op de "bouwers" gericht. Ook stond OUD met zijn handel op de markten van Alkmaar en Purmerend 's Winters hield vader Oud varkens, die hij onder bracht in een kippenschuur bij de Hopman. Dit landje werd door hem gehuurd, maar was van slechte kwali teit, er zat veel "unjers" in (kattestaarteen on kruid) Het achter het huis liggende land leverde eveneens weinig op: 's zomers groeide op het stuk, dat onge veer een ha groot was, niet eens genoeg om de ket te eten te geven. De "Oudjes" waren dan ook bar geluk kig toen in het begin van de dertiger jaren hun land, evenals dat van de buren om hen heen, werd afgezand. Ze kregen geen cent voor het zand, dat door Klaas Schot werd afgegraven en vervolgens naar de Noordervaart werd vervoerd. Ze waren al lang blij dat er op deze manier voor hen betere teeltaarde te voorschijn kwam. Het was hard werken in de 'crisisjaren' Heel wat klanten hadden geen geld om de geleverde planten te betalen en 'poften' Aan moeder Oud de taak om bij de klanten het hen toekomende geld op te halen. Vader zag er tegenop: "Het komt die mensen vast niet gelegen" Op maandagavond ging Oud met een wagen vol planten naar de Bierkade in Alkmaar. Daar werden ze overge laden in een boot van de fa. MerksDeze bracht de vracht naar Purmerend, waar men het 's dinsdags aan -46-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 48