-33- Deze verliet de zaak met enige haast, maar vertelde wel, dat het leven van controleur ook geen rozengeur en maneschijn was en hij, van zijn superieuren per dag minstens één bekeuring moest uitschrijven. Hij haastte zich daarom naar de andere kant van de spoorlijn, waarop hij bij Piet Keizer aan het con troleren sloeg. Daar had hij meer succes, Piet had net de bestelling van een klant klaargemaakt en uit ruimtegebrek, deze waren even in zijn etalage ge legd, waarom hij voor des controleurs bijl ging. Eens, hij had een vrije dag, ging Admiraal de achter zijn huis in de grond liggende beerput leegscheppen. De inhoud, men wist toen reeds van 'kringloop', diende als bemesting van de groentetuin. Hiermee bezig zijnde, werd zijn oog getrokken door een zeepdoos, afkomstig van de toen goed bekendstaan de zeepfabriek "DE KLOK" uit HeerdeOm de omzet te vergroten stopte deze fabriek af en toe eens een cadeautje bij de Klokzeep. Toen Admiraal goed keek, zag hij zo hier en daar over de tuin verspreid meer dozen en ook stukken zeep Bij onderzoek bleek dat een gedienstige dozen Klok zeep meenam naar het toilet, deze daar opende en vervolgens verpakking en zeep door de bril liet vallen Voor de oorlog werkte Admiraal vaak samen met Piet Keizer, Van Zelm en Jaap Smit uit OudorpZe bundel den hun inkopen en wisten dan een kleine korting te bedingen en ook op het gebied van de reclame viel wel iets gezamenlijk te doen. Aan het einde van de oorlog was de winkel leeg en kaal Gevraagd of hij zijn winkel beschikbaar wilde stel len voor Zweeds wittebrood en Welfare biscuit was Admiraal direct bereid. De mensen konden op een bepaalde bon dit voedsel krijgen zonder dat hiervoor geld werd gevraagd

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 35