N. C. ADMIRAAL -30- NIEK ADMIRAALBovenweg 2 78 Hoewel hij in Heiloo een prima renderende tuinderij had, verkocht Niek Admiraal deze toen hij er een goede prijs voor kon maken. Nog te jong om stil te gaan leven zag hij om naar iets anders. Nadat hij enige tijd in Haarlem werkzaam was ge weest, kocht hij het winkel tje van Simon Hes.*l) Hes, metselaar van beroep, bouwde dit in het begin van de 20e eeuw, daarmee de gele genheid scheppend voor zijn vrouw om iets bij te verdie nen Erg druk liep de winkel niet en toen Hes in 1928 hart klachten kreeg, besloot hij dit verkopen en een 'stil' huis hiernaast bouwen. Admiraal heeft in 1937 het oude winkelhuis laten slopen en er nieuw voor in de plaats gezet: de zesde baby was op komst en daarvoor moest ruimte worden gemaakt. Zakelijk was de uitbreiding op dat moment nog niet nodig. In 192 8 kwam Niek Admiraal met vrouw en 3 kinderen naar St.Pancras. Zijn uit Oudorp afkomstige vrouw gaf in dezen de doorslag, elders waren namelijk beter beklante zaken tekoop. Dat Admiraal enig financieel achterland had, kwam hem bij deze aankoop goed van pasHij breidde het assortiment uit tot een echte winkel van Sinkel, waarin alles te koop was: rookartikelen, galanterie ën, manufacturen, tuindersgereedschap, petroleum en vaste brandstoffen, klompen, kippenvoer, drogiste rijwaren, snoep, (maar niet 1 één-cents-snoep1 *1) Metselaar-kruidenier Siem Hes komt verderop bij Bovenweg 75-77 voor als zoon Simon van de tapster en slijtster wed. Klaziena Hes-Braak Siem Hes had nog een 1thuishaalder1 en deze jongeman is later kapelaan geworden.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 32