-29- de jeugd er te voetballen. Soms verscheen dan in de deur van het cafe een klein vrouwtje, die de jongens een blad met glazen ranja bracht. Degene, die later de lege glazen terugbracht kon boven de bar de volgende spreuk te lezen: Zoals de zon de bloemen kleurt, Zo kleurt muziek het leven. Bovenstaand verhaal is een gedeelte uit het leven van de Zuidender voetbalvereniging S.D.W. (=Sterk Door Wilskracht) Omstreeks 1920 startte deze club met haar activitei ten op een veld aan de Bovenweg, net ten zuiden van de vroegere woning van de heer Simen Dekker. Daar lag toen een stuk weiland van minder goede kwali teit: een reizend circus placht er zijn tenten op te slaan, ook liepen er wel eens ploegpaarden op. Omdat de ballenoverlast voor een buurman reeds spoe dig te groot werd en hij dit ook duidelijk liet merken, werden de activiteiten verplaatst naar de Achterweg op de hoek van het Blekerslaantje Dit terrein leek veel op een zandwoestijn en dat probeerde men te verbeteren door het met 'kweek' in te planten. Later werd opnieuw verhuisd, nu naar het bovenge noemde terrein tegenover 'Rust wat' Met behulp van sponsors, enkele toenmalige midden standers, wist men dit terrein, dat nog niet was afgezand, wat op orde te krijgen. Voor degenen die het meemaakten is het volgende voorval onvergetelijk: In het vuur van het spel gaf een van de jongens zo'n loeier van een schampschot, dat de bal het veld uitvloog en in plaats van tussen de doelpalen tussen een paar raamkozijnen doorvloog en tot rust kwam op de etenstafel van de familie Wester Door geldgebrek kwam S.D.W. aan zijn einde.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 31