-25- door prima waar te leveren, scharrelde bakker Kaan dorp langzaam vooruit Met Sinterklaas was het, net als bij andere bakkers, 'hooitijd'. Dan werd de woonkamer ontruimd, (hetgeen moeders humeur niet ten goede kwam) om er een uit stalling te maken van speculaas- en taaipoppen, ban ketletters en alle zaken, waarvoor de klant begin december interesse had. Alle dagen werd er gevent. Tot in Huiswaard toe, waar toen nog maar 8 mensen woonden. Hulp hadden ze van diverse knechten en zodra ze hiertoe in staat waren moesten ook hun drie dochters met de bakkers- mand bij de klanten langs. Omstreeks 1975 vonden Arie en zijn vrouw dat het genoeg was. In die tijd was de 'schaalvergroting' reeds begonnen en kon er geen koper-opvolger meer worden gevonden Th. LEEGWATER, Bovenweg 259 Leegwater was aanvankelijk melkboer in Alkmaar. Toen hij Alkmaar verwisselde voor StPancras, koos hij tegelijk een ander beroep: hij werd stratenma ker PIET BOL woonde met zijn vrouw Bertha Wiedijk tegenover bak ker Kaandorp. Piet, nogal rond en kort van gestalte, hield als veel anderen hier, een grote toom kippen, verkocht eieren en handelde in kippen en konijnen. Hij vervoerde deze dieren zelf, deed dit per fiets, voorop een grote platte, met gaas afgedekte mand. Ze hadden een dochtertje, Nelie, het kind was gees telijk niet volwaardig. Haar moeder zong erg vaak in huis, want daar hield dit meisje zoveel van. Als het weer het toeliet, maakte haar moeder 's avonds vaak een wandeling met haar. JAN VERWEELBovenweg 247 Jan haalde in het gehele dorp schillen en andere etensresten op voor zijn koeien, die hij in een schuur achter het huis hield. Jan woonde met zijn zus Bertha, die ongeveer 40 jaar

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 27