-23- zo nodig zelfs repareert hij zelfs het paard van Sinterklaas" bij de achterdeur. Vlak voor de oorlog hield Groothuizen op met zijn handel J.J. VERDUIN, Bovenweg 3 00 Jaap Verduin, voordien werkzaam op de akker, nam in september 1965 de melkhandel van Cor Oud over. Gedu rende 10 jaar zette hij dit voort. Daarop werd het overgenomen door de rijdende winkel van A. Soorsma. KLAAS WESTER, Bovenweg 2 98. Klaas, getrouwd met Neel Louwen, had eerst een tim mermanswerkplaats tegenover de R.K. kerk te Oudorp In 1918 bouwde hij een huis met daarnaast een werk plaats aan de Bovenweg te St.Pancras. Toen zijn zoon Jan er wel oren naar had om vaders bedrijf over te nemen, werd de werkplaats aan de Bovenweg voor vader Klaas verbouwd tot woonhuis en zette Jan een nieuwe timmermanswinkel achter de woning, die hij in 1946 betrok. In zijn actieve periode bouwde hij 100 huizen als regel bijgestaan door zijn knecht Wim Duinmeyer. Gedurende de eerste jaren dat hij zelfstandig tim merman was,werd hem wel gevraagd om lijkkisten te maken (daarbij behoorde de hulpverlening bij het kisten van de overledene) Dit geraakte langzamer hand uit de tijd omdat de kisten later door een fabriek werden gemaakt Evenals zijn vader was Jan agent voor een brandassu- rantiebedrij f Dat Jan ging voor geen enkel karwei op zij ging was te lezen in zijn bekendmaking rond 5 december 1950: ""Jan Wester maakt alles, In 1991 vond Jan, hij was inmiddels 70 jaar oud, dat het welletjes was geweest en besprak hij zijn opvol ging met de beide knechts: Wim Duinmeyer, die reeds meer dan dertig jaar bij hem in dienst was en de jongere NICO LOUWEN. Wim, niet van plan zijnde om nog lang door te gaan, zei geen plannen te hebben om de zaak over te nemen,

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 25