-22- planten voor de verkoop kweekte. Toen dit aansloeg, besloot hij zijn activiteiten te verplaatsen naar een winkelcentrum te Oudorp, waar hij een planten-en bloemenwinkel begon. D. DE WIT, Bovenweg 265. In het begin van de dertiger jaren kwamen Dirk en Guurt de Wit op het idee om in plaats van aan sap pelen' eens aan 'sabbelen' te denken: ze begonnen een snoepwinkel Als bijverdienste, want Dirk was eerst bij de bere den politie van Amsterdam en later had hij een ande re, wat ambtelijke functie: toen was hij in dienst van een archief, waarbij hij een soort onderhoudsman was Aan zijn vrouw 'Guurt van Dirk' vertrouwde hij de handel in o.m. koningsbrood (cocos)drop-salmiakjes en zwart op wit toe. Bij haar kon je ook op zondag "een cent verkopen" Voordat ze hun intrek namen op Bovenweg 2 65 woonden ze enige tijd in het winkeltje van wed. Buter, Bo venweg 241. Dirk en Guurt waren de grootouders van o.a. Arie de Wit, die nu ten zuid-oosten van het autobedrijf Bruin woont Omstreeks 1950 sloten ze hun winkel voorgoed. J. TAMIS Bovenweg 308. ca 1951 Tamis was tuinder. Om iets bij te verdienen begon hij met de verkoop van sigaren, sigaretten en tabak. Al gauw had hij ook een heel assortiment snoep. Ook bij hem kon de jeugd op zondag terecht, 's mid dags vanaf twee uur was zijn winkeltje open en gin gen zoethout, Jacobben en zuurballen over de toon bank P.GROOTHUIZEN Bovenweg 302. Piet viel iets op door altijd een fondsbrilletje te dragen. Hij was getrouwd met Marie Trompetter. Met een handkar ventte Groothuizen groente en fruit uit. Zijn vrouw verkocht naast groente, ook snoep

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 24