Vandaar dat zij voorkeur van koop kregen. Zo kregen ze hier hun eigen plekje, dat ze op voor stel van Lucy de Maleise naam "ROEMAH KITA" gaven. Ons Huis) Helaas werd Bertus, evenals veel anderen, die door de Japanners werden geïnterneerd, niet oud. Op 59-jarige leeftijd overleed hij Dankbaar voor wat hij in Lucy en haar vaderland had gevonden. langs de Enige jaren geleden gaf mevr. A. Vroegop-Hartman de aanzet tot dit artikel, zeggend: "We moeten aandacht geven aan de winkelt j es van vroeger, dat is voor 'Oud Sint-Pancrasen haar leden de moeite meer dan waard. De daad bij het woord voegend zette zij een hele opsomming van neringdoenden op papier Met enkele andere dames zoals I. Koud-Bakker, W. Schot-van Schoorl en T. Keizer-de Ruiter besprak ze haar werk en verwerkte hun opmerkingen. Het resul taat stelde ze ons ter hand en dit vormt de rugge- graat van dit artikel. Nadien kregen we veel gegevens van mevr. Bruin-Turk- stra Ook spraken we met familieleden van vroegere nering doenden en enkele nog in leven zijnde, soms nog actieve 'winkeliers'. Kees Bakker, die veel studie maakte van de Bovenweg, voorzag ons van de nodige tips. Bij het verzamelen van de gegevens, viel op hoe arm men het vroeger had in vergelijking met nu, hoe men in de crisisjaren moest sappelen om aan de kost te komen, hoeveel moeite en tegenslagen dit opleverde, en ook.dat een enkeling, niet opgewassen tegen de moeilijkheden troost zocht bij de alcohol. -17- ie "k ie ie ie BEDRIJVIGHE ID BOVENWEG

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 19