Enkele 'uit het leven gegrepen' voorvallen in en rond s Lands Welvaren In de Alkmaarsche Courant van 9 febr. 18 95 werd verteld dat het Ursemmer fanfarekorps "DE EENDRACHT" de vorige avond een uitvoering gaf in de zaal van Greeuw, maar dat slechts weinig mensen aanwezig waren geweest Op dezelfde dag stond er een advertentie in deze krant van een OPENBARE VERKOPING in de zaal van P. Greeuw, die gehouden zou worden op maandag 18 febr. 1895 's morgens om 10 uur. Onder leiding van notaris De Lange uit Alkmaar zou worden verkocht Een HUISMANSWONING met BOET en ERF en verder UITMUN TEND BOUWLAND onder St.Pancras en Koedijk, en dat de verkoopster was de wed. Jb. Oudes-Balder -162- Proces-Verbaal. In den jare 1863, den 20e dag der maand Mei, des avonds ten zeven ure, verscheen voor ons Klaas Duif, Burgemeester in de gemeente Sint Pancras, ten Raadhuyse der gemeente: 1. Simon Kriek, oud 41 jaren, van beroep arbeider, wonende in deze gemeente, die verklaarde: dat hij bij de herberg van de Wed. Jan Bier met een stalletje met noten stond, toen de Veldwachter Veen met den persoon Van Berg uit den herberg kwam en dien eruit wilde houden, toen de persoon van Jacob Kramer buiten kwam en den Veldwachter hevige beleedigingen deed en dat hij vermeende dat Kramer die beleedigingen met vol verstand uitbraakte daar hij den Veldwachter toevoegde: ik ben Kramer van den Waarddijk en dien bij Bram Borst en je kunt mij roepen waar je wilt, zelfs voor Amsterdam, dan krijg ik nog 7,-- kermisgeld. 2. Simon Nol, oud 30 jaren, van beroep arbeider en wonende in deze gemeente, die verklaarde: dat hij bij den herberg met koek en noten naast Kriek geplaatst was en hetzelfde hoorde en zag als deze comparant Bovenstaande geeft weer wat er bij festiviteiten rond het café viel te zien. Het volgende leert dat in de grote zaal ook uitvoeringen door de plaatselijke fanfare werden gegeven: 22 Juli 's voorm. 10 uur Aaltje Hartog, 18 jaar, werkster te Koedijk: Na de uitvoering van de fanfare bij de herberg van Greeuw, na eenige woordenwisselingen tusschen haar, haar broer Jan en Willem Groen, heeft zij zich met trompet en lessenaar van Jan naar buiten begeven, al spoedig gevolgd door Willem Groen, die haar dadelijk een slag op het hoofd toe bracht

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 164