-154- Voorstanders wuifden de bezwaren weg: "De aanlegkos- ten vergoedt het RijkPiet Peereboom kan het werk, dat eraan vastzit wel doen, het bedienen van de schakelkast stelt niet zoveel voor en kost praktisch niets Aanvankelijk staakten de stemmen met 3 tegen 3. De volgende raadsvergadering was voltallig en werd het voorstel aanvaard met 4 tegen 3 In 1903 was hier reeds telefoon, vermoedelijk nog in beperkte mate, want eind 1904 ligt er een van de Directeur-Generaal van de Posterijen en Telegrafie afkomstige brief op de raadstafel met de vragen: "Wenst U aansluiting op het interlokaal telefoonnet en is er in jullie postkantoor gelegenheid tot het maken van een openbare telefooncel In 1905 spraken B. en W. met P. Peereboom over de telefooncel en welke kosten dit voor de gemeente zou meebrengen. (Kortelings werd dit huis door een nieuwe bewoner verbouwd en gaf enkelen van ons gelegenheid om de resten van van telefooncel te fotograferen) Dat er gebruik werd gemaakt van het nieuwe medium bleek in 1910. Toen vroeg Jb. Kroonenburg aan de raad of de telefoon niet open kon tot s avonds 9 uur.(als de brievengaarder niet aanwezig was, werd op het postkantoor de doorschakeling tussen aanvra ger en opgeroepene niet tot stand gebracht)Ook van hogerhand werd aangedrongen op langere openstelling van de telefoon, zodat ook het overseinen van tele grammen langer plaats kon vinden. In de tijd, dat nog slechts weinig mensen telefonisch bereikbaar waren, werd nogal gebruik gemaakt van 'het tele gram' De kantoorhouder ontving deze en zette de inhoud op papier en moest vervolgens zorg dragen dat het telegram besteld werd. Hiervoor kreeg hij een vaste vergoeding, (toen 0,15 per telegram) In 1914 overleed Peereboom. Opvolger JAN van KAMPEN werkte hier tot 1917 en verhuisde toen naar Bovenweg 23Later woonde op Bovenweg 20 de familie ARIE RUS TENBURG. Arie Sr. en eveneens zijn zonen Klaas en Arie jr. waren groente- en fruithandelaren.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 156