-152- Tegenwoordig krijg je in de Sinterklaastijd bij aankoop van een bepaald bedrag een kaartje, dat je kunt invullen met je naam en adres en als de tijd daar is, worden de winnaars er uitgeloot en dat is dat Maar toen bedacht elke winkelier zelf een attractie om klanten te trekken. Ik herinner me nog wel hoe mijn vader en moeder overlegden wat ze dit jaar weer eens zouden gaan doen. En er kwam altijd wel wat leuks uit de bus. Ze bedachten een slagzin en die borduurde m'n moeder met oranje-wol op een ecru- ondergrond in kruissteek"Door goed en goedkoop, heeft Mulder de loop. Dat kwam mooi strak gespannen in de etalage te staan en de mensen maar kruisjes tellen. Een mooi gezicht bij ons vanuit de huiskamer vandaan. Op Sinterklaasavond, na sluitingstijd, werd de win naar bekend gemaakt en daar was veel belangstelling voor, want een mooie wollen deken als eerste prijs was in die tijd een begerenswaardig artikel. Een andere keer hadden ze een mooie grote babypop gekocht. Die werd door m'n moeder aangekleed, kreeg een lange kralen ketting om de hals en werd vervol gens in de etalage gelegd op een langzaam draaiend plateautje. En nu was 't de kunst om het aantal kralen te tellen en dat viel niet mee want door dat gedraai raakte je steeds in de war. 't Was een gezellige tijd en je kreeg veel aanloop, wat natuurlijk de bedoeling was. vertelden dat t hen erg speet voor hem, maar dat zij zich nu genoodzaakt voelden hun klandizie aan de wedHes te gunnen Dochter Jannie de Boer-Mulder vertelde ook het vol gende In het begin van de vijftiger jaren zijn vrouw was toen al overleden) emigreerde Jaap met zijn zoon Jan naar Australië. ARNOLD ROHDE nam het bedrijf over en zette dit enige tijd voort. Later beëindigde hij dit en verbouwde de winkel tot slaapkamer.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 154