-151- Suzanna had altijd al zin in een winkeltje gehad en toen Jannetje Booy te kennen gaf te willen stoppen, waren ze er als de kippen bij om het winkelhuisje van de eigenaar Gert Booy te huren. De eerste jaren bleef Jacob bij de firma Gijs Schot werken, want hij had het daar goed naar zijn zin. Op aandrang van zijn vrouw liet Jaap, die het stoelen- matten al onder de knie had, zich inschrijven op de ambachtsschool te Alkmaar voor een cursus stofferen. Veel mensen lieten in die tijd van hun met veren of kapok gevulde schudbed, een driedelig bed maken. Zodra hij de cursus voltooid had kon men voor zo'n karwei bij Jaap Mulder terecht. Hij maakte zelf ook de tijken en verkocht "Prima JAVA-kapok Ze woonden slechts enkele jaren in dit huurhuis. Daarna kocht Jaap het huis van zijn buren Piet Koe dijk en Trijntje Kooy. Vervolgens woonde PIET VROEGOP enige tijd op Boven- weg 11. Later, vlak voor en in de oorlogsjaren woon den COR HOPMAN x Annie de Vries er. Zij hadden een groentehandel en verkochten ook pinda's (sausjes) Ook heeft Hopman in die jaren bomen voor bakker Ver kuil gerooid. Tijdens de hongerwinter woonde BRAM DEKKER, de pa lingboer in dit huis. Jaap Mulder bouwde aan zijn 'nieuwe' huis een winkel en zette daarin zijn manufacturenzaak voort. Op maandagmorgen ging hij bij zijn klanten rond met een zegel-spaar-systeem. Je kon vooraf sparen, maar ook was er een mogelijkheid om voor gekochte goede ren achteraf te sparen, in feite was het dus een spaar- en afbetaalsysteem. Wijst het bovenstaande op de crisistijd, ook het volgende doet dit Jaap had heel wat klanten in het Zuideinde. Omdat haar man was overleden, was de weduwe Hes genood zaakt in haar eigen onderhoud te voorzien en begon zij een manufacturenwinkeltjeDe pastoor wekte haar geloofsgenoten op de weduwe Hes niet in de steek te laten vandaar dat veel klanten Jaap de volgende keer

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 153