Alderts verloofde Clara beleefde eens een angstig avontuur. Een ondergedoken Jodin, die wist dat Clara in Haarlem woonde, vroeg of ze een brief wilde be zorgen op een adres in Haarlem. Toen dit met Aldert werd besproken zei deze: "Het kan alleen, wanneer er in de brief geen namen of andere zaken staan, die, wanneer de Duitsers onverhoopt het ding zouden le zen, hen op een spoor kunnen brengen. Hoewel verzekerd werd dat de brief niets verkeerds behelsde, opende Clara deze toch toen zij onderweg bij een razzia werd betrokken. Onder de brief las ze iets als: groeten van Edith Samson. Vanwege deze echt Joodse namen heeft ze daarop de brief ongemerkt vernietigd 1 december 1944 overleed Alderts zuster Elizabeth aan t.b.c. Ook Aldert was besmet De roofbouw op zijn lichaam: overdag, op zijn werk, de vreselijke spanning en weinig nachtrust, waarte genover een oorlogsvoeding stond, maakte dat hij weinig weerstand had. Tegen het einde van de oorlog wist hij dat hij ziek was, maar hield hij zich op de been. Ons land was nog niet lang bevrijd, toen hij veel bloed opgaf en moest gaan kuren. Hij lag enige tijd bij huis in een 'tentje' (een wit, houten huisje) Daarna werd hij verpleegd in "SAREPTA"een herstel lingsoord te Haarlem waar veel zieke oud-illegalen vertoefden In november 1945 werd hij overgebracht naar een sanatorium in Davos en daar overleed hij op 7 decem ber 1945. Hij werd te Davos begraven op het Waldfriedhof en is in 1946 met militaire eer herbegraven te Oudorp -12-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 14