-133- zijds steeds meer kruideniers hun winkel sloten en 'warme' bakkers zich transformeerden in 'koude' en anderzijds zijn leveranciers de zuivelfabrieken gingen fuseren en steeds minder genegen waren tot leverantie aan de 'kleine' tussenhandel. VISHANDEL TEUN KLIFFEN. Bovenweg 54 In 1936 trouwden Teun Kliffen en Grietje Keizer. Ze gingen wonen in het meest zuidelijke huisje van Hes, ongeveer tegenover de gereformeerde kerk. Ook zij kregen met de crisis te maken: Teun kwam zonder werk te zitten. De Regeringssteun maakte dat hij iets kon verdienen door te werken bij een zoge naamd 'crisisproject': aanleg van een begraafplaats ter hoogte van de gerefkerk. Het terrein werd opgehoogd met zand uit de naaste omgeving, dat er met kruiwagens naar toe werd gebracht Het jonge echtpaar wilde graag iets ruimer 'soppen' en zon op middelen daartoe. Op een dag kwam Teun thuis met de boodschap: "Ik ga met vis venten!" De reactie van Grietje was: "Vis Hoe krijg je dat nu in je hoofd, ik lust helemaal geen vis Teuns antwoord: "Toch wordt het vis, het kwam zo maar in mijn kop op en ik blijf erbij". En Teun ging de boer op: achterop de fiets een kist je, waarin zijn koopwaar lag. Vooral verse haringen betrokken uit Ymuiden. Op het kistje was een dwars- plankje gespijkerd en met behulp daarvan maakte hij de vis schoon. Nadat hij dit enkele jaren op deze manier had ge daan, kon een bakfiets worden aangeschaft, hetgeen meer mogelijkheden bood. April 1940 verhuisden ze naar Bovenweg 54, een win kelpand, waarin eerder kruidenier STEEMAN zijn waren aan de man probeerde te brengen. Steeman had omstreeks 1900 dit huis laten bouwen op een perceel grond, gekocht van de erven Peerdebos Hij was tuinder en had een boet je aan het begin van het Daalmeerpad wanteen tuinder moest zijn 'bedrijfsgebouw' aan het water hebben

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 135