-123- achter de kamer-en-suite kwam nog een derde vertrek. Tijdens Ten Hoeve was dit bankkantoor, zijn opvol gers bestempelden het als 'de studeerkamer' Begin 1912 vond deze aanbouw plaats. Drie aannemers hadden er op ingeschreven: Overbuurman P. Hart, buurman P. Kooy en Jn. Bruin en Zn. P. Hart trok zich terug omdat hij ontdekte dat zijn berekening foutief was en ook Bruin nam over de zijne een zeer weifelende houding aan, vandaar dat de buurman het werk mocht maken voor 890,--. Dit was bijna 10 onder de begroting. Later herinnerde in de woning een zwaar zolderluik, waarmee via enkele zware ijzeren grendels het trap gat kon worden afgesloten, er aan dat Ten Hoeve zo trachtte de hem toevertrouwde gelden veilig te bewa ren Vermoedelijk vonden zijn bankwerkzaamheden vooral 's avonds plaats. Iemand meent zich te herinneren dat tijdens de zittingsuren vaak twee bestuursleden mede aanwezig waren, nleen zekere Bakker uit het Noordeinde, toen al een oudere man en de eveneens reeds bejaarde Jb. Duif. Welke werkzaamheden de boerenleenbank toen verricht te, wist men ons niet te vertellen. Vermoedelijk het innemen van spaargelden en het verstrekken van le ningen. Een berichtje uit een Langedijkercourant van 1933 ondersteunt dit vermoeden enigszins: ST-PANCRAS. Uit de op Vrijdag 26 April gehouden ver gadering van de Coöp. Boerenleenbank het volgende: Door het bestuur wordt voorgesteld om de rentevoet over 1933 te bepalen op 3 dadelijk opvorderbaar en op 4X4 vast belegd. Rente over voorschotten 5V2 en rekening courant 5,75 Door verschillende sprekers wordt de rente veel te hoog geacht. Voorbeelden van naburige banken worden genoemd, welke hun rente al lager hadden ge steld. In dezen tijd van inzinking is het niet moge lijk om de rente nog te verhoogen. De leden kunnen het thans al niet meer opbrengen en overal in den lande wordt gestreefd naar lagere rente, pachten etc. en dit is noodig.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 125