-120- Omstreeks 1920 was de winkel aan de Benedenweg te klein geworden en werd besloten naar de Bovenweg te verhuizenInmiddels was de hondekar ingeruild voor een kettewagen. Naast de particuliere verkoop had hij ook een soort grossierderijaan andere groente- en fruitverkopers leverde hij door hem gekookte rode bieten. In de zestiger jaren bereikte deze omzet een hoogtepunt: wekelijks ging ca. 10 ton 'gare biet' de deur uit. Een ander zelfgemaakt product was bessensap. Volkers bracht het in de handel onder de naam Pomona en het was verkrijgbaar als sap van alleen rode, van rode en zwarte en van alleen zwarte bessen. Verder maakte hij zijn eigen zuurkool en legde hij voor de winkel verkoop sla- en snijbonen in het zout in Voor een aantal tuinders, die hun producten graag in Alkmaar zagen geveild (naar bladgroenten was aan de Langedijker veiling weinig vraag verrichtte hij piekeniersdiensten Ook tomaten en druiven nam hij mee naar de Alkmaarse veiling. (Hier stonden toen nogal wat druivenkassen, b.v. van Klaas Bakker, Jo v.d. Molen, Jaap Duif, Jaap DKloosterboerJb. Tol) In de dertiger jaren was de druiventeelt weinig lo nend en werden deze wel verkocht voor 13 ct per kg. Klaas Kloosterboer heeft eens de plaatselijke drui- venkwekers gevraagd om alles zoveel mogelijk tege lijk te leveren, zodat er een flinke zending zou ontstaan. Hij wist toen te bereiken dat de kwekers 25 ctper kilo kregen Velen hebben in de loop van de tijd hun druivenkas sen opgeruimd Eén van de weinig overgeblevenen is Klaas Bakker. Zijn struiken zijn ca. 70 jaar oud. Deze worden zo gesnoeid dat er elders op de plant weer nieuwe loten tevoorschijn komen. De struiken van Klaas kunnen het nog jaren volhouden, of de kassen het zolang staande weten te houden, is de vraag. In 1955 namen Simon Volkers' beide zonen JAN en SIEM de zaak over, Jan kocht in op de veiling en deed de

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 122