Voor de oorlog had De Pee een soort rekening-courant systeem voor zijn klanten. Op maandagmorgen ging men het dorp door en verkocht zegels a 0,50 1,-- of 2.50 van de eigen winkel. De klant plakte de zegels in een daarvoor bestemd spaarboekje en kon deze op elk gewenst moment in de winkel besteden. In de praktijk kwam dit er op neer dat gedurende de zo mermaanden en het najaar werd gespaard en de zegels tegen St.Nicolaas of Kerst werden ingewisseld. Net voor de oorlog kwam broer Thijs meehelpen in de zaak van zijn broer. De Pee sr. had zijn zaak in St Maarten overgedaan aan zoon Jo en was in Alkmaar gaan wonen en Thijs was met zijn ouders meegegaan. Later is Thijs een eigen zaak in Bergen begonnen, die enige jaren geleden werd uitgebreid met een winkel in Heemskerk. De naam De Pee kreeg op deze manier in onze omgeving een vertrouwde klank: een aantal zelfstandige fami liezaken, die samenwerkten waar ze konden en waren aangesloten bij een Inkoopcombinatie, waardoor ze tegen redelijke prijzen goede waar konden leveren. In dezelfde tijd dat Thijs hier kwam werken, deed ook Dirk de Korver als 16-jarige knaap zijn intrede bij De Pee. Hij werkte er ruim 40 jaar, niet alleen tot eigen genoegen, maar ook tot dat van zijn baas en diens klanten. Jammer dat hij, nog geen 60 jaar oud, wegens zijn slechte gezondheid naald en draad moest laten rusten. Later werkte Cor de Pee enige tijd samen met zijn twee zonen Leo en Jaap, waarvan nu alleen de laatste nog in leven is. GARAGE MINNESMA "service met een lach" Bovenweg 73 In de beginjaren van deze eeuw bouwde slager-koopman PIETER TOEPOEL op zijn aan de Bovenweg liggend perceel bouwland een huis met winkel en slachtplaats. Enige jaren later moest hij om gezondheidsredenen stoppen met het slagersbedrijf Eerder en ook na zijn vertrek uit de slagerij heeft hij op meerdere adressen gewoond. Als Toepoel een redelijke winst kon maken, aarzelde hij niet lang met de verkoop. Dochter Marie vertelde: "Mijn moeder zei wel eens: als vader winst ziet verkoopt hij alles onder je gat vandaan!" Hij liet o.a. de woning bouwen, waarin later zijn zoon Jacob woonde, ongeveer Bovenweg 47. Met wat handel,hij bezocht wekelijks de veemarkt te -116-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 118