hard voor worden gewerktZodra men s morgens wak ker was, werd de winkeldeur geopend en deze ging pas dicht als de familie naar bed ging. Zelfs op zondag was de zaak de gehele dag open. Vooral de buiten het dorp wonende agriërs plachten op zondag naar het dorp te gaan en kwamen dan graag op hun gemak iets uitzoeken in de winkel van De Pee. Na een jaar of wat zei mevrouw De Pee tegen haar man: "Alles goed en wel, maar op zondagmiddag wil ik er eens uit en dan ga jij mee en doen we de winkel deur op slot Dit gebeurde Niet iedereen nam hen dit in dank afZe krijgen verbeelding, hebben het zeker te goed en dat van onze centen Sommige klanten verlegden daarop hun klandizie naar de concurrent. Aanvankelijk werkten beide oudste zonen Jo en Cor bij vader in de zaak. Toen Cor kennis kreeg aan een in Koedijk wonende jongedame en dit menens werd, begon hij, mede omdat hij het ouderlijk bedrijf niet kon overnemen, om te zien naar een manufacturenzaak in de buurt van Koedijk. Dit vond hij, toen Jan Wagenaar (Jan Poepezak) zijn winkel aan de Benedenweg te koop aanbood. Vader De Pee en vader Verwer gingen op pad om voor het jonge stel te onderhandelen. Dit gelukte aanvankelijk maar ten dele, er bleef een klein verschil. Vader Verwer, die zijn dochter graag wat in de buurt hield en goed vertrouwen in zijn aanstaande schoonzoon had, hakte tenslotte op eigen houtje ook die laatste knoop door Zo begonnen C. de Pee en zijn vrouw in de redelijk goede dorpszaak van Jan Wagenaar. (Nu Benedenweg 79) Ongeveer zes jaar later verhuisden ze naar de Boven weg. Daar hadden ze - midden in de crisistijd - een nieuwe winkel laten bouwen. Aanvankelijk bestond deze uit de noordelijke helft van het tegenwoordige pand In 1956 werd er een toonzaal aangebouwd, die vanaf de Bovenweg niet opviel door het ervoor staande dub bele woonhuis, waarin o.a. Piet Kliffen en Jan Ro- zing hebben gewoond. -114-

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 116