-107- DIRK KOK. Bovenweg 75 - 77 *'de beek' was een langs de weg lopende afwateringsgreppel van ca. een halve meter breedte en diepte.Ouderen herinneren zich dat deze greppel ten zuiden van de kerk aan de westkant van de weg te vinden was en voorbij de kerk aan de oostkant. Beide stukken 'beek' waren door een ondergrondse buis met elkaar verbonden. Omstreeks 1915 begon ILBRINK een winkeltje, waarin kruideniersartikelen en vooral veel snoep werd ver kocht. Een gewild artikel was de prijs-toffeeDe snoeper kocht één of meer van deze toffee's en had dan kans op een bij de toffee verpakt strookje met de vermelding dat hij recht had op een prijs. Eens gebeurde het dat iemand de prijs eruit trok, toen Ilbrink nog maar net een nieuwe voorraad tof- fee's had aangesproken. De prijswinnaar kreeg waarop hij recht had, maar moest plechtig beloven zijn mond te houden om Ilbrinks klandizie niet te verzieken. Ilbrinks winkel-woonhuis bestond uit de zuidelijke helft van het pand. (ongeveer de latere drukkerij) Lange tijd woonde de familie Geluk in de andere helft Ilbrink ventte met hoge dichte handkar. In die tijd was de Bovenweg gedeeltelijk verhard: in het midden was een ongeveer 3 meter brede strook straatstenen, voor het overige bestond de weg uit mul zand. Dat merkte Ilbrink op het Kerkplein, toen een zware storm vat kreeg op de hoge kar en deze van de ver harding duwde. De kar zakte in het mulle zand en vervolgens kantelde het ding in 'de beek'*) Daarna verkocht ARIE HOOGLAND er kruidenierswaren in de breedste zin van het woord en tevens ventte hij met petroleum. In 1946 verkocht Hoogland de winkel aan DIRK KOK. Zelf bleef hij nog gedurende enkele jaren met petro leum venten. Dirk Kok was in het midden van de dertiger jaren aan Bullepad begonnen met de verkoop van boter-kaas-en eieren. In 1946 breidde hij aan de Bovenweg zijn han del uit met kruidenierswaren en later ging hij er ook speelgoed verkopen. Hij voegde beide woningen

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 109