-105- Na Piet Volkers woonde KLAAS BOBELDIJK in dit huis Klaas had wat met ijs: 's zomers ventte hij ermee en zodra het 's winters in de sloot lag, verkocht hij 'koek en zopies' Ook startte hij een eigen vuilnisophaaldienst. Tegen betaling (de prijs was afhankelijk van de hoeveel heid) haalde hij bij zijn klanten huisvuil op met een eigen kar. Hij leegde de kar in een vlet of praam. Met een volle schuit voer hij naar de een of andere 'zaksloot' (een doodlopende sloot, die ge dempt moest worden) en kieperde daar zijn handel overboord. Gezien de samenstelling van het vuil: voor het grootste deel as uit de kachel, plantenres ten, conservenblikken, (plastic was nog niet uitge vonden) heeft het milieu er weinig schade van onder vonden (Later deed Piet de Vries in opdracht van de gemeen te hetzelfde werk. Cor Dekker, die na hem door de gemeente als vuilnisman werd aangesteld en met paard en wagen het dorp rondging, deponeerde aan vankelijk nog het opgehaalde vuil in zaksloten. Later kwam er een vuilstortplaats aan de Achterweg, die tot ca. 1970 als zodanig in gebruik was) Het artikel vervolgde: Zulks zal veel radio-centralehouders heel wat klachten en hoofdbrekens hebben bezorgd en was voor den heer P. Volkers Senior, centrale-houder te St.Pancras dan ook aanlei ding tot het onvermoeid zoeken naar middelen om dit vervelende euvel op te heffen. En... tenslotte met succes. Reeds de vorige week ontvingen de abonné's plotseling een weergave, zóó zuiver en selectief, dat alle klachten verstomden en werd ons meegedeeld, dat de heer Volkers iets had uitgevonden, waardoor alle tusschengeluiden van andere stations volkomen werden uitgesloten. Een onderzoek bij houders van prima eigen toestellen overtuigde ons, dat de storende stations nog steeds voor hen niet geheel waren weg te krijgen. Tenslotte hebben wij onzen bejaarden centrale-houder eens in zijn heiligdom opgezocht en vonden hem als altijd bezig met zijn zelfgebouwde toestellen. Inderdaad verklaarde de heer Volkers na lang zoeken een wijziging te hebben aange bracht, die bevredigende resultaten gaf, beter dan de meest selectieve en dure toestellen, hetgeen ons ook inderdaad is gebleken. Uit den aard der zaak moesten wij hiermede volstaan, doch wij kunnen belanghebbenden niet genoeg aanraden zich eens tot den heer Volkers om inlichtingen te wenden omtrent zijn uitvinding, die een verbetering op radio-gebied kan geven.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 107