-104- De klanten hadden een luidspreker en een eenvoudig kastje in huis. Op het kastje zat een hendeltje: gedraaid naar links was Hilversum, naar rechts Hui zen. Met een knop werd het geluidsvolume geregeld. Volkers verzorgde zelf ook uitzendingen. Als voorlo per van de latere disk-jockeys liet hij grammofoon- muziek horen, (de grammofoon was toen nog geen ge meengoed en daarom werden deze programma's erg ge waardeerd. Onder de beheerders van radiocentrales circuleerden z.g. platen-koffers zodat ze geregeld met een ander aanbod konden komen) Deze uitzendingen vonden 's avonds plaats en waren aan tijd gebonden. Al voor de oorlog werd de radio met bij behoren door zijn kleinzoon Piet overgenomen en overgeplaatst naar wat nu Bovenweg 3 5 is en waar Aris Sr. met zijn gezin woonde. Enkele jaren later bouwde Piet een geheel nieuwe installatie aan de Bovenweg 23, waar hij een winkel met radio's, klokken enz. begon. In het begin van de bezetting circuleerden de pla- tenkoffers nog ten behoeve van de uitzendingen. Wat later werden de radiocentrales opgeheven en kwam alles in één hand: de Nozema. Aan de Bovenweg repareerde Volkers ook klokken en wekkers. Naast zijn huis hield hij een heel stel Angora-konijnen, die hij kamde voor de wol. Vanwege zijn handicap reed hij in een drie-wielig, bestuurbaar karretje, dat getrokken werd door een hond. Als hij haast had hield hij een stuk worst voor zijn snuit, zó, dat de hond er niet in kon bij ten Piet Volkers had drie zonen: Aris, Piet en Simon, die elk voor zich en op eigen manier in aardappelen en groente gingen handelen. Zijn dochter Maartje trouwde met Reinder Vis, wonende aan de Twuyverweg. In de Alkmaarsche Courant van 6 dec. 1930 stond een artikel met de kop Een uitvinding op radio-gebied. Hierin werd verteld dat sterke buitenlandse zenders als Oslo en Turijn de uitzendingen van de zwakkere Nederlandse zenders Hilversum en Huizen dermate stoorden dat radio- bezitters steen en been klaagden over de ontvangst.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 106