-102- kocht, sigaren werden gehaald bij Okke Meier, die deze leverde onder het merk Jan I Het aangebouwde schuurtje achter hun huis werd tot winkel omgetoverd en daar konden de klanten te recht Zijn uit Broek op Langedijk afkomstige vrouw had daar nog veel familieleden wonen. Op de fiets, met aan weerszijden blikken bussen volgeladen met waren uit de winkel, ging zij in Langedijk venten. Als klein jongetje moest zoon Dirk,- zuchtend onder zijn zware last - met een volgeladen mand op de fiets naar Alkmaar om daar de bestellingen van de klanten te bezorgen. Niet iedereen betaalde contant vandaar dat hij op zaterdag de klanten opnieuw af moest om geld op te halen. In 1943 stopte Aris met het kruidenierschap: zijn omzet was te gering voor de distributietijd. Daar bij kwam dat het bonnenstelsel hem niet erg lag. Pieter VOLKERS Sr. "een duizendpoot" Bovenweg 79 Voordat Piet Volkers, die getrouwd was met Antje Meereboer uit Heerhugowaard, zich vestigde op dit adres, had hij reeds het nodige beleefd: -Aan de Zeswielen en in Koedijk was hij wagenmaker, -in Beverwijk had hij een groentegrossierderij, -aan de Boeterslaan had hij het "HOENDERPARK ADRORA", (dit was het huis waarin Dik Volger later woonde, de naam is op het dak nog zichtbaar). -Later was Volkers metselaar, timmerman en aannemer. In de crisisjaren bouwde hij voor eigen verantwoor delijkheid twee nieuwe huizen aan het Zuiderlaantje. Hij zette deze te koop voor 1000,-- per stuk. In die tijd, toen er soms premies werden uitgeloofd voor wie een huurhuis wilde gaan bewonen, waren ze echter onverkoopbaar en Volkers moest ze naderhand weer afbreken. Dat hij steeds zon op andere inkomstenbronnen blijkt ook uit de loterij, die hij eens organiseerde. In de tijd dat hij aan de Bovenweg woonde deed de radio zijn intrede. Dit medium had zijn speciale interesse. Bovendien liep hij toen door rheuma of ander ongemak, zeer moeilijk en het grootste deel van dit werk kon zittend gebeuren.

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 104