-98- Lijk opgehaald. Gistermorgen werd in de Ringvaart op de grens van Oudorp en Heerhugowaard drijvende gevonden het lijk van een manspersoon. Nader bleek dit te zijn een zekere Groot* uit Sint-Pancrasdie Zondag in Alk maar was ingesloten wegens openbare dronkenschap en die's nachts om twee uur weer op vrije voeten was gesteld. Hij is vermoedelijk bij zijn terugtocht naar huis door de duisternis misleid en naast een der bruggen in het water geloopen Vanaf het armenhuis liep een pad naar de Veert, een overblijfsel van het molenpad. Japie ontving daar witlof penen voor de koe, die hij hield. Zijn vrouw klampte de leveranciers aan en die waren niet zo goed, of ze moesten de penen aan huis bezorgen. Piet van der Hurk betrok geregeld petroleum van Japie. Hij had zich daarvoor een kan aangeschaft en placht daar 5 liter brandstof in te halen. Toen Japie met zijn handel stopte, gunde Van der Hurk de klandizie aan Arie Hoogland en die kon slechts 4 li ters in de kan krijgen. Ook herinnert men zich dat Japie Groot een borreltje niet versmaadde. Het moet wat een tragische figuur zijn geweest, rond gezichtje met een puntbaardje. Door een noodlottig ongeval overleed hij op 16 okt 1933 De Alkmaarsche Courant van dinsdag 17 okt. 1933 meldde dit onder de rubriek STAD EN OMGEVING *de krant vermeldde abusievelijk Groen) fam. SNEEBOER, Bovenweg 89. Net ten noorden van de oude gerefkerk, waar nu een gedeelte van het parkeerterrein van de nieuwe kerk ligt, stond eerder een klein huisje waarin de fami lie Sneeboer woonde. Volgens overlevering eerst de ouders en later dochter Antje met haar broer Jan. De woninglijst vermeldt vóór 1898 Corn. Sneeboer en een lijst, gemaakt omstreeks 1900 wed. Sneeboer. De Alkmaarse firma Boom, grossier in touw, klompen, bezems en andere schoonmaakartikelen had hier diver se middenstanders (tjes) tot klant en vrouw /wed. Sneeboer was dit in ieder geval van 1896 - 1906,

De Klin - Sint Pancras | 1996 | | pagina 100