-67- "O tante Betje, wij bedanken U voor 't heerlijk koken wij bewond'ren uw talent om 't fornuis te stoken." De leidsters kregen natuurlijk ook overal gebrek aan. En zo gingen de oudsten 's avonds mee met een groepje onder leiding van Wil Biersteker, de boer op om melk te halen. Op de fiets (met surrogaat banden)Dan hing er een kruikje aan de fiets, waarin de melk kon worden meegenomen Deze foto is van mij en werd genomen bij de dalia's van Joh. Groen van de kwe kerij "De Dalia".Op de ach tergrond is de spoorbrug te zien en ook de watermolen van Jansen Booi Omstreeks 1942 deed de mandoline zijn intrede te St. PancrasEen meisje wilde graag pianoles hebben, maar moest eerst mandoline proberen van haar ouders. En toen stak ze de hele Openbare school aan. Ik was 8 jaar toen ik voor het eerst naar mijnheer Verburgt op de Bovenweg ging om les. Individueel, Annie Roos en Willie Schoon begonnen daar ook. Mijnheer Verburgt startte ook een muziekclubjeWe speelden 's avonds bij Cor en Dicky Burger-Bezelman in de Hoek. Piet de Wit Czn. op een accordeon, Alie Nieuwland hawai-gitaar en onder anderen Rie Bobeldijk, Willie Schoon, ik en ik meen, Meindert van Dijkhuizen op een mandoline. Maar aan ons muziekclub- je werd een eind gemaakt We moesten ons aansluiten bij de Nederlandse Cultuur kamer. (als ik het goed heb onthouden) En dat wilde Rinus Verburgt nietDat kwam van de Duitsers af en hij wilde niet met hen sa menwerken. Begrijpelijk, maar jammer vonden we dit wel

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 73