""Op een keer gingen moeder, mijn broertje en ik oude buren opzoeken die aan de Westdijk in Heerhugowaard woonden. Op één fiets. Maar anders dan men nu zou vermoeden. De eerste reed een stukje, zette de fiets neer en liep dan verder. De tweede pakte vervolgens de fiets en zette deze neer, zodat tenslotte de derde aan de beurt kwam. Van dat bezoek weet ik niets meer, maar het reisje is me bijgebleven."" ""Iets soortgelijksDan liep je met je moeder naar de stad. Op de terugweg kwam Arie van der Veer of Rente naar met de paarden-bestelwagen achterop rijden. Dan ging je vanaf de Halvemaansbrug aan de wagen hangen. Dat je moeder alleen verder moest, was niet leuk maar zij was blij als haar kind gemakkelijk thuiskwam."" -60- Omdat zijn oudste broer Jan de in 1896 te Broek opge richte winkel in schoeisel, stoffen en lederwaren van zijn vader erfde, moest Piet Vroegop iets anders zoe ken en trok hij naar St.Pancras om daar zelf een der gelijke zaak te starten. In de crisisjaren voorwaar geen gemakkelijke opgave. Al gauw wist hij voor zijn handel een autootje te begaan, want in de Wieringer- meer, toen nog niet zo lang drooggelegd, zag en vond ook hij een vruchtbaar gebied voor zijn affaires. Vetleren laarzen waren daar een gewild artikel Toen de Duitsers hier binnenkwamen, namen ze hem al spoedig zijn gemotoriseerd vervoermiddel af. Hij schafte zich daarom een ventwagen en paarden aan. In de laatste oorlogsjaren, toen het met de autobussen steeds slechter begon te worden, kwam Vroegop op het idee personenvervoer Langedijk-Alkmaar met paard en wagen te beginnen. Hij had inmiddels een zestal paar den, een diligence en vond twee rustige koetsiers in Henk Bouwma uit Heerhugowaard en Langerak Sr. Twee maal per dag was er gelegenheid om van of naar Alkmaar reizen. Evenals bij de vooroorlogse busdien sten, kon men overal onderweg instappen, maar waren er ook enkele vaste halteplaatsen. Tot aan het einde van de oorlog was hij op deze wijze de Pancrasser- en Broeker bevolking van dienst Mededelingen van H.Vroegop, J.v.Horick, W.v.Dalen- Geluk

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 66