-46- BIJ PIERSMA KLOPTE EKN ENGELSE VLIEGER AAN In 1943 moest ik onderduiken. Ik bleef evenwel thuis, 's Morgens in alle vroegte ging ik naar het rietbosDaar had ik eerder vaak rondgezworven en ik wist er de weg op mijn duimpje. Voor iemand, niet op de hoogte van de geulen en dras sige plaatsen, die daar kris-kras verspreid aanwezig zijn, is het een levensgevaarlijk gebied, voor ons was het een prachtige schuilplaats. Ik was daar meestal aan het vissen, er zaten veel karpers en ik verveelde me geen momentHet gebeurde ook wel dat ik daar met een aantal buurjongens was en ook dan hielden we elkaar best bezig. Soms zagen we Engelse vliegtuigen, die een in de Ring- sloot varende schuit beschoten. 's Nachts sliep ik in de regel thuis. In de nacht van 25 op 26 juni werd ik door mijn moeder wakker gemaakt, want er was lawaai bij de deur. Toen ik bij mijn positieven was, hoorde ik het ook: Er werd tegen de deur gebonsd en er werd wat geschreeuwd, hello of iets dergelijks. Omdat het niet erg Duits klonk, besloot ik de deur te openen. Op de stoep lag een gewonde Engelse vlieger. Met mijn ouders heb ik die man naar binnen gesjouwd. Later bleek dat deze gewonde vlieger, een Canadees staartschutter in een bommenwerper wasZe waren met hun vliegtuig uit de koers geraakt en werden door het Duitse luchtafweergeschut, dat op het vliegveld Bergen was opgesteld, naar beneden geschoten. Het vliegtuig kwam in de buurt van Bergen terecht, de bemanning wist er tijdig per parachute uit te springen en kwam in onze omgeving aan de grond: enkelen in de buurt van Bergen, een lid viel in een sloot bij Huiswaard en heeft dit niet overleefd, een ander landde in de wei landen van boer Blom en werd door de Duitsers gevangen genomen en deze soldaat, Ray Munson geheten, kwam achter in onze tuin terecht

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 52