Zodra ik mijn voorschot kreeg kocht ik een paar nieuwe schoenen. Die waren toen nog volop te koop. En van mijn 17 shillings hield ik nog een zakcentje over ook. Iets later werden we opnieuw overgeplaatst. We kwamen met onze club ergens in Wales terecht. Daar ging het veel georganiseerder toe dan in de plaatsen waar we eerder waren geweest. Al gauw kwam Prins Bernhardt ons bezoeken. We zaten met een man of vijf om hem heen. Toen hij mij zag, vroeg hij: "Heb ik jou al niet eens eerder ontmoet Ik antwoordde: "Wel, ik heb U eens van dichtbij ge zien, maar of U mij toen ook zag, betwijfel ik. Dat was in de winter van 1939 op 1940. U ging toen de ves ting Ymuiden bezichtigen en liet ons ruim anderhalf uur, terwijl het bar koud was, in gelid langs de Oran jestraat staan. Eigenlijk heb ik je dat nooit verge ven Hij lachte wat en zei zich het geval te herinneren. Het lange wachten was niet zijn schuld, maar er waren andere oorzaken voor het oponthoud geweest. Toen we hem vroegen, wat hij van de toestand dacht, was hij nogal pessimistisch. Later heb ik prins Bernhardt nog enkele malen ontmoet. Toen ik van de Engelsen mijn korporaalsstrepen had gekregen, (niet van de Hollanders, want bij hen had ik het veel te bont gemaakt), merkte hij dat de eerstvol gende keer onmiddellijk op en zei hij, wijzend op mijn mouw: "Wat zie ik Ik antwoordde: "Ja dat ziet U goed, ze zijn echter niet van Hollands- maar van Engels makelij." Eens stond hij te kijken toen we bij een oefening over een prikkeldraadversperring moesten springen en mijn sprong mislukte, zodat ik in het draad bleef hangen. Hij moest erg lachen. Ik moest voor een herkeuring naar Londen. Toen ik uit ons kamp vertrok, vroeg een luitenant me: "Jan voel je ervoor om vandaag tevens bij koningin Wilhelmina op bezoek te gaan Toen ik hoorde dat ik niet alleen behoefde, maar met een heel stel Nederlandse soldaten meemoest, nam ik -1 6- Koningin Wilhelmina heb ik ook een keep ontmoet.

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 22