-1 37- toen een inleiding over het onderwerp "Wel en wee van Christuskerk in deze tijd", nadat aan het begin van de vergadering een vertrouwelijk schrijven van de Deputaten voor Correspondentie met de Hoge Overheid was voorgelezenWat dit "vertrouwelijk schrijven" heeft vermeld, laat zich raden. 12 De DAVID zal gesloopt worden.(nu terrein Molen- hoeve) De omloop is reeds verwijderd vanwege een gevaar opleverende toestand. De molen werd in 1795 in de Zaan gebouwd en in 1904 naar St.Pancras overgeplaatst. Toen stonden er twee molens naast elkaar. 15 In Broek stortte een Engelse bommenwerper neer achter de veiling. 16 Bij een ernstig ongeluk waren de 10-jarige Jacob en de 8-jarige Fokke ten Wolde betrokken. Zij speelden in de nabijheid van hun ouderlijke woning onder St.Pancras op de spoorbaan en hoorden vermoedelijk door de harde wind de trein niet aankomen. Jacob overleed direct en Fokke werd ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. dec. 12 Zuster Van Noppen gaf de laatste van een serie cursusavonden: "VERPLEGING AAN HUIS", belegd door 'Het Witte Kruis'. 26 Tweede kerstdag organiseerde de ijsclub een hard- rijwedstrijd voor heren. De uitslag was: 1 G. Goesinne, 2 P.Vos, 3 S. Wognum, 4 C. Visser, 5 M. Schuit. De troost prijs was voor S.Zeegers. 1941 jan 28 Uit Duitsland kwam P. Balder als oorlogsinvalide terug. Hij was getrouwd met Neeltje Leyen, stiefdochter van Aart Schuur en woonde hier van 1930-1936. Later was hij marechausse in het Gooi. In de meidagen vocht hij in het Nederlandse leger en bij de capitulatie trok hij terug met de geallieerde legers naar Frankrijk. Bij Parijs raakte hij gewond en dit had tot gevolg dat zijn been onder de knie werd geamputeerd. 29 Dokter Den Hartogh van Koedijk ging per prikslee over het ijs de polder in, maar zakte er met slee en al door. Ternauwernood wist hij zichzelf in veiligheid te brengen en met stijf bevroren kleren kwam hij thuis.

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 143